Tag Archives: İbrahim Hacıosmanoğlu

hacıosmanoğlu

TRABZONSPOR RUHU

Bu Yazı Toplam 362 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Büyük umutlarla transfer edilen yabancı oyuncuların hayal kırıklığı yarattığı Trabzonspor’da genç oyuncuların farkı ortaya çıkmaya başladı.

Biraz mecburiyetten de olsa genç oyunculara güvenen teknik sorumlu Hami Mandıralı’nın bu güvenini genç oyuncular boşa çıkartmadı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da Trabzonspor ruhunu yansıtmayan oyuncularla yolları ayıracaklarını söyledi.

Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor’da transfer bitmez. Her zaman için arayışlarımız, temaslarımız devam eder. Takımımızın eksiklerini de biliyoruz, giderme yollarını da. Kadroda Trabzonspor ruhunu yansıtmayan, bizim ile aynı yola baş koymayan futbolcularla yollar ayrılacak. Taraftarımızın beklentisi son ana kadar mücadele eden ve kaybettiğinde bile alkışlanacak işler yapan bir takım” dedi.

ONUR

‘TEK YOL AVRUPA’

Bu Yazı Toplam 754 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Onur Kıvrak, dün arkadaşlarıyla mini bir toplantı yaptı. Yıldız file bekçisi, “Şampiyonluğa erken havlu attık. Bizim için Avrupa Ligi’ne gitmek dışında bir yol yok” diye konuştu

Trabzonspor’da İbrahim Hacıosmanoğlu ve Hami Mandıralı kadar Onur Kıvrak da takıma Avrupa Ligi bileti almanın önemini anlatıyor.

Diğer kaptanlarla birlikte sık sık arkadaşlarıyla toplantılar yapıyor. Genç file bekçisi, bu akşamki mücadele öncesinde de kısa bir konuşma yaptı. Erciyesspor’u yenmelerinin önemine değinen Onur Kıvrak, “Bu sezon Avrupa Ligi’nde ülkemize büyük bir gurur yaşattık. Ancak ligde şampiyonluğa erken havlu attık. Kalan beş hafta, önümüzdeki sezon da Avrupa’da olmamız açısından çok önemli.

Siz de biliyorsunuz ki Avrupa Ligi artık bizim için olmazsa olmaz. Bizim için başka bir yol yok! Bu sezon yaşadığımız ve yaşattığımız duyguları tekrarlamayı hepimiz çok istiyoruz. Bunun yolu da belli. Ligi dördüncü bitirelim ve bu kez daha az ön eleme oynayarak Avrupa Ligi’nde ülkemizi temsil edelim” ifadelerini kullandı. Olcan Adın ve Mustafa Yumlu da Onur’a bu konuşmada destek verdi. Tüm takım, Erciyesspor maçı için galibiyet yemini etti.

malouda

“İDMANA ÇIK”

Bu Yazı Toplam 2,850 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’da yabancılar konusunda iki gündür hareketli saatler yaşandı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu önceki gün Zokora ve Colman’ı kabul etti dünde  Malouda ile bir araya geldi. Görüşmenin sonunda Hacıosmanoğlu Malouda’ya, “idmana çık” talimatı verdi. Bu talimatın ardından gözler bugünkü idman öncesinde Teknik Sorumlu Hami Mandıralı’ya çevrildi.

Bu toplantıda, Malouda İstanbul’da olduğu gibi Teknik Sorumlu Hami Mandıralı ve takımla ilgili yaşadığı sorunları bir kez daha Başkan’a tekrarladı. Görüşmenin sonunda İbrahim Hacıosmanoğlu Malouda’ya yarın (perşembe) tesislere gelerek takımla antrenmana çıkmasını ve kendisini affettirmesini istedi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Teknik Sorumlu Hami Mandıralı’nın nasıl bir tavır takınacağı merak uyandırdı.

özer

ÖZER PANİĞİ

Bu Yazı Toplam 514 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Maçta sakatlanan Özer Hurmacı İstanbul’a gitti. Adalesinde gerilme olan Özer’in MR’ının çekileceği ve sakatlığının ciddi olup olmadığı bugün kesinlik kazanacak.

Mr’ı İstanbul’da Çekilecek

Özer’in cuma günü deplasmanda oynanacak Kayseri Erciyesspor maçına yetişme ihtimalinin ise düşük olduğu belirtildi.

Bonservisi Alınacak

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, önce Kasımpaşa’dan 1. 5 yıllığına 1 milyon 500 bin Euro satın alma opsiyonuyla kiralanan Özer Hurmacı’yla bir araya gelecek. Hacıosmanoğlu, daha sonra Kasımpaşa Kulübü yöneticileri ile temasa geçerek 1 milyon 500 bin Euro’luk bonservis bedelinin ödeme planını kesinleştirecek.

Eskişehirspor maçının ardından Özer’i performansından dolayı kutlayan Başkan Hacıosmanoğlu, “Performansınla bize büyük katkı sağladın. Senin transferini gerçekleştirdiğimiz için son derece mutluyuz” dedi.

hacıosmanoğlu

BAKALIM NE YAPACAKLAR

Bu Yazı Toplam 4,406 defa okunmuş ve 8 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF’nin şike sürecindeki tavrını eleştirerek, “TFF başkanı, ‘O iş kapandı’ diyor. Türk futbolu ceza aldığında bakalım ne yapacaklar” dedi.

Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun tavrının ülke futboluna önemli zararlar verdiğini vurgulayarak “Federasyonunun tavrı ortada. ‘Türk futbolu ceza almayacak’ dediklerinde takımlar ceza aldı. Şimdi de, ‘O iş kapandı’ diyor. Türk futbolu ceza aldığında bakalım ne yapacaklar.”

Hacıosmanoğlu, takım içerisinde hiçbir futbolcuyu diğerinden üstün görmediğini de belirterek, “Benim için tüm oyuncular aynıdır. Kim mücadele ediyorsa bu takım için değerlidir. Ben oyuncuya karışmam. Takımın teknik sorumlusu var. Ben sadece Trabzonspor’un başarısını istiyorum” dedi.

MALOUDA

KALACAK MI?

Bu Yazı Toplam 1,447 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’u terk eden ve alacakları konusunda yönetimle pazarlık masasına oturan Florent Malouda Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından Trabzon’a gelerek antrenmana çıktı.

Bu oyuncuyla yolları FIFA’lık olmadan ve karşılıklı anlayış çerçevesinde ayırmak isteyen Trabzonspor cephesi Malouda’yı ikna ederek tekrar Trabzon’a getirtti. Önümüzdeki süreçte Hami Mandıralı’nın kadro tercihinde nasıl bir yol izleyeceği ve Malouda’nın bu duruma ne yönde karşılık vereceği merak ediliyor. Malouda’nın adı ülkesinde Lyon ile geçiyor.

hekimoğlu

“SORUNLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR”

Bu Yazı Toplam 672 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

“Başkan ve yöneticilerin kulübe zarar vermemek adına derhal kongre kararı almaları gerekmektedir.”

Trabzonspor eski yöneticisi Celil Hekimoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimine mayıs ayında kongre kararı alması çağrısında bulundu. Mevcut yönetimin son derece dağınık bir görüntü sergilediğini vurgulayan Hekimoğlu, “Eğer Sayın Başkan göreve devam etmek istiyorsa bunu yeniden kuracağı ekiple yapmak zorundadır” dedi. Celil Hekimoğlu, “Sorunları her gün çığ gibi büyüyen Trabzonspor’un bu zor süreçten, basın önünde kavga eden, birbirleriyle tamamen kopuk, istifa depremleriyle kimliğini ve bağlılığını kaybetmiş bir yönetim anlayışıyla çıkabilme şansı yoktur. İyi birer Trabzonsporlu olduklarından şüphe duymadığım Sayın Başkan ve yöneticilerin kulübe zarar vermemek adına derhal kongre kararı almaları gerekmektedir” diye konuştu.

“Akyazı’nın İsim Hakkı İçin Acele Edilmemeli”

Seçilecek yönetimin, yeni transferler, mevcut sporcuların durumu, teknik kadro oluşumu, idari ve borç yapılandırması gibi önemli meselelerde mücadele etmesi için lig bitmeden göreve başlaması gerektiğine işaret eden Hekimoğlu, gündeme yansıyan kaynak beklentilerinin de iyi düşünülerek, değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Hekimoğlu şöyle devam etti; “Örneğin Akyazı Stadı sponsorluk anlaşması çok gündemde. Bu konuda acele edilmemeli ve dikkatli adımlar atılmalıdır. Çünkü bu anlaşma Trabzonspor’un mevcut borç krizinden çıkışı için en önemli fırsattır. Bunu acil ödemeler yüzünden yapılacak yetersiz bir sözleşmeyle heba etmek Trabzonspor’a yapılacak en büyük kötülük olur. Ayrıca sık sık gündeme getirilen havaalanının ikinci pisti dolayısıyla tesislerin devriyle kaynak sağlanması projesi de sadece bir temenniden öteye geçmemektedir. Çünkü Giresun –Ordu Havaalanı yapılırken, Rize- Artvin planlanırken Trabzon’a ikinci pist çok da mümkün görünmüyor. Yani iyi anlamalıyız ki; Trabzonspor olarak kendi işimizi kendimiz göreceğiz, hayalci olmayacağız.”

hacıosmanoğlu

‘KUPAYI TIPIŞ TIPIŞ GETİRECEKLER!’

Bu Yazı Toplam 6,288 defa okunmuş ve 21 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Gençlerbirliği maçının galibiyet morali sonrasında Trabzonspor tesislerinde konuştuk. Hacıosmanoğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in şike ile ilgili ‘bu iş kapandı’ sözlerine inat ‘Kupamızı tıpış tıpış getirecekler’ diyor. İşte Hacıosmanoğlu ile sohbetimiz:

Yabancılar İçin Rapor İstedik

‘Teknik kadronun bugüne kadar hiçbir işine karışmadık. Maluouda dahil yabancılarla ilgili haberleri bizde basından okuyoruz. Konuyla ilgili rapor istedik. Takımla ilgili neler yapacağımızı öğrenmek için sezon sonunu bekleyeceksiniz. Yönetimimizde sorun yok. Son derece uyumlu ve ekonomik sorunları çözmek için çalışan yöneticilerle yürümeye devem ediyoruz.’

İnfontino’yu İyi Okuyun

Kupa ile ilgili bildiğim çok şey var. İnfantino’nun konuşmasının sonunu bir kez daha okuyun “Yerel Federasyonlar Şike ve Irkçılık konusunda aldığımız kararlara uymak zorundadır” Davamızla ilgili Avrupa’nın 1 numaralı avukatı ile anlaştık. Bize tek şart sunarak davayı kabul etti ‘Geri dönüş yaparsanız bu davayı almam’ UEFA’nın şike kararını eşek gibi uygulayacaklar.’

Biz İş Başkaları Dedikodu Yapıyor

‘Kongre kararı gibi bir niyetimiz yok. Yargıtay’ın bu kadar kısa zamanda karar verdiği nerede görüldü. Biz işimize bakıyoruz. Futbolculara para arıyoruz. Biz iş yapıyoruz, millet dedikodu, aramızda ki fark bu.’

DİOF

FIKRA GİBİ!

Bu Yazı Toplam 4,528 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’un devre arasında anlaştığı ancak bilinmeyen bir nedenden ötürü transfer edilemediği Mame Diouf’ta flaş bir iddia ortaya atıldı.

Devre arası transfer döneminde Trabzonspor, Mame Diouf’u kadrosuna katmak istemiş, ancak başaramamıştı. İbrahim Hacıosmanoğlu, oyuncuyla anlaştıklarını söylemiş fakat transfer gerçekleşmemişti. Almanya’nın önde gelen yayın organı Bild’de yer alan habere göre; Trabzonspor’un menajeri Şükrü Kaya, bu transferin gerçekleşememesindeki en büyük etken. Mame Diouf’un telefon numarasının başka bir kişiye geçtiği ve menajer Şükrü Kaya’nın da bu numarayı alarak Senegalli futbolcu ile temasta bulunduğu yazıldı.

Mame Diouf’un eski telefon numarasını eline geçiren Sascha Ernst, boş zamanlarında 10. ligde yer alan SV Matzenberg takımında oynayan bir Alman vatandaşı. Ersnt, Whatsapp’tan yapılan konuşmaları göstererek Şükrü Kaya’nın Diouf yerine kendisine teklifte bulunduğunu söyledi.

Şükrü Kaya, Diouf yerine Sascha Ernst’e “Seni Trabzon’a alacağız.Ev vereceğiz, araba vereceğiz. Kulüp beni senin transferin için görevlendirdi. Ben Türkiye’de bir numarayım. Sana 2 milyon net maaş vereceğiz, bir dediğin iki olmayacak, Krallar gibi yaşayacaksın…” mesajlarını attı. Telefon hattının Diouf yerine Ernst’te bulunması nedeniyle bu transferin gerçekleşmediği iddia edildi.

ts-fener

GÖZLER TFF’DE

Bu Yazı Toplam 772 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

Karar bugün açıklanıyor

Çıkan olaylardan ötürü yarıda kalan Fenerbahçe maçı ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nun bugün karar vereceği öğrenildi.

TFF Yönetim Kurulu bugün İstinye’deki merkezinde yapacağı toplantıda bordo-mavili kulübün saha olaylarından 3, çirkin ve kötü tezahurattan da 1 maç cezaya çarptırıldığı derbi maçıyla ilgili nihai kararını verecek.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu daha önce yaptığı açıklamada yarıda kalan maçın tekrar edilmesiyle ilgili karar beklediklerini söylemişti. Futbol Federasyonu’nun müsabakayı 3-0 hükmen Fenerbahçe lehine tescil etmesi halinde Trabzonspor Yönetiminin Tahkim Kurulu’na başvuru yaparak bu karara itirazda bulunacağı öğrenildi.

BOSİNGVA

TRANSFER PLANLAMASI NETLEŞTİ

Bu Yazı Toplam 1,474 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Sezon sonunu bekleyen başkan Hacıosmanoğlu’nun bir dizi radikal kararlar alması bekleniyor.

Çalışmalar Başladı

Spor Toto Süper Lig’in sona ermesiyle birlikte Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, önemli kararlar alacak. Önümüzdeki sezon güçlü bir takım ile yoluna devam etmek isteyen Hacıosmanoğlu, kongreye gitmeyi düşünmüyor. Yargıtay da ki karara ise saygı gösterip muhtemel bir genel kurulda aday olmayacak. Çalışmalarına ilk günkü heyecanıyla devam eden Hacıosmanoğlu ilk planda çok deneyimli bir stoper ve etkili bir forvet almak için çalışma başlattı. Sol bek ise yerli olacak.

Mandıralı’ya Destek Var

Teknik Direktör Mustafa Akçay’ın istifasının ardından takımın başında teknik sorumlu olarak devam eden Hami Mandıralı’ya yönetim destek verse de Hacıosmanoğlu bu konuda sezon sonunu bekleyecek.  Gelecek sezon takımın başında olup olmayacağı merakla beklenen teknik sorumlu Hami Mandıralı içinde kalan maçlar belirleyici olacak. Başta Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetim kurulu Mandıralı’ya destek verirken, yeni hoca ile devam etmek isteyen yönetimin, bu düşüncesinden çok alınacak olan saha sonuçlarının belirleyici olacağı belirtiliyor.

hacıosmanoğlu

SEZON SONUNU İPLE ÇEKİYOR

Bu Yazı Toplam 5,345 defa okunmuş ve 9 adet yorum yapılmıştır.

Spor Toto Süper Lig’in sona ermesiyle birlikte Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bir dizi radikal kararlar alması bekleniyor. Önümüzdeki sezon güçlü bir yönetim ve güçlü bir takım ile yoluna devam etmek isteyen Hacıosmanoğlu, kongreye gidebileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da göreve gelen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, görevde olduğu 10 aylık süre zarfında yönetim kurulunda yaşanan ayrılıklar nedeniyle ekonomik yönden daha güçlü bir yönetim kurulu oluşturmak için sezon sonunu beklediği öğrenildi. Daha önce istifa eden Osman İlyas ve İrfan Coşkun’dan sonra Yaşar Aşçıoğlu’nun istifasıyla önemli sıkıntı yaşayan bordo-mavili yönetimde Sebahattin Çakıroğlu ve Engin Kara’nda görevlerinde istifa etmesiyle içeride yaşanan sıkıntı gün yüzüne çıkmıştı. Daha etkin ve güçlü bir yönetim kurmak için titiz bir çalışma içine giren Hacıosmanoğlu, yargıtay kararını beklemeden sezon sonunun gelmesiyle birlikte bu düşüncesini hayata geçirmeyi planladığı belirtiliyor.

Trabzonspor’un ligdeki konumundan memnun olmayan Başkan Hacıosmanoğlu, gelecek sezon Avrupa’da olma adına kalan maçlara büyük bir önem veriyor. Sezon bitimine kadar oynanacak olan maçlarda Avrupa biletini garantilemek isteyen bordo-mavililerde kalan maçlarda eksikleri görme ve giderme adına belirleyici olacak. Takımın motivasyonunu bozmak istemeyen Başkan Hacıosmanoğlu, sezon sonuna doğru oluşacak tabloya göre almaya planladığı radikal kararları hayata geçirmesi bekleniyor. Güçlü bir takım oluşturmak için şimdiden kolları sıvayan Hacıosmanoğlu, gelecek sezon zirveyi kovalayacak ve Trabzonspor taraftarını mutlu edecek bir kadro kurmayı planlıyor.

Hami Mandıralı’ya Tam Destek

Teknik Direktör Mustafa Akçay’ın istifasının ardından takımın başında teknik sorumlu olarak devam eden Hami Mandıralı’ya bordo-mavili yönetim tam destek verdi. Gelecek sezon takımın başında olup olmayacağı merakla beklenen teknik sorumlu Hami Mandıralı içinde kalan maçlar belirleyici olacak. Başta Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetim kurulu Mandıralı’ya büyük bir destek verirken, genç hoca ile devam etmek isteyen yönetimin, bu düşüncesinden çok alınacak olan saha sonuçlarının belirleyici olacağı belirtiliyor.

Golcü Dönüyor

Elazığspor maçında sarı kart cezalısı olması nedeniyle forma giyemeyen takımın en golcü oyuncusu olan Olcan Adın, Gençlerbirliği maçıyla birlikte yeniden sahalara dönüyor. Kaleci Onur ile birlikte bu sezon takımın en istikrarlı oyuncusu olan Olcan, bu sezon forma giydiği 26 maçta 8 gol atıp 7 asist yaparak takımın en skorer oyuncusu oldu. Bordo-mavili takımın bu sezon beklentilere cevap vermese de Olcan Adın göstermiş olduğu performans ile takımın en iyilerinden biri oldu. Olcan ortaya koyduğu performansla da Avrupa piyasasındaki değerini arttırdı. Kaleci Onur’dan sonra takımın en pahalı ismi konumuna gelen Olcan 9 Milyon Euro’lu (21 Milyon TL) fiyatıyla dikkat çekti.

kaboel

SAVUNMAYA YOUNES KABOUL!

Bu Yazı Toplam 1,968 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor ’da bir tarafta camianın büyük kısmı mayıs sonu itibariyle genel kurul beklerken mevcut yönetim kurulu gelecek yılın planlamasını yapmaya başladı.

Savunmaya lider lazım

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu özellikle savunmacı ve forvet talebinde bulundu. İngiltere Premier ligi takımlarından Tottenham’ın 28 yaşındaki tecrübeli savunma oyuncusu Younes Kaboul için oyuncuyla görüşme kararı alındığı öğrenildi.

Bonservis Ücreti Yok

Kulübü Tottenham ile sözleşmesi sezon sonu sona erecek olan Fransız oyuncu ile anlaşma sağlandığı taktirde sözleşme imzalanabilecek. Oyuncunun bonservisine ücret ödemeyecek olan yönetim kurulu birde forvet araştırmalarını sürdürüyor. Aklı Chelsea’nin forveti Demba Ba’da olan başkan İbrahim Hacıosmanoğlu takımın sol kenarı için yerli bir isim düşünüyor.

infantino

DOĞRU OKUYUN!

Bu Yazı Toplam 1,840 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Hacıosmanoğlu, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino’nun açıklamalarıyla ilgili olarak “İnfantino’nun açıklamalarını doğru okumak lazım” dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino’nun “Fenerbahçe’nin şike davası sürecinin UEFA için sona erdiği, Yargıtay kararını ise inceleyecekleri” yönündeki açıklamalarıyla ilgili olarak “İnfantino’nun açıklamalarını doğru okumak lazım. Fenerbahçeliler kendi açısından okuyorlar. Bizim beklediğimiz paralelde bir açıklama yapmıştır” dedi.

Hacıosmanoğlu ‘ İnfantino, Fenerbahçe‘ye 2 maç ceza verdiklerini, Beşiktaş’a da 1 maç ceza verdiklerini, diğer kısımlarla ilgili ise incelemenin devam ettiğini söylüyor. ‘Yerel Federasyonu (TFF) bizim uyguladığımız kuralları uygulamaz ise gereğini yaparız’ diyor. Şimdi bununla ilgili süreç yaşanıyor” diye konuştu.

“Benimle ilgili de söylediği de doğrudur” diyen Hacıosmanoğlu “Ben UEFA Disiplin Kurulu başkanı değilim, Trabzonspor kulüp başkanıyım. Infantino açıklamasında şunu da belirtiyor. ‘Bizim uyguladığımız kuralları yerel federasyon da uygulamak zorunda. Eğer uygulamaz ise gereğini yaparız’ açıklamaları var. UEFA zaten Fenerbahçe’ye ve Beşiktaş’a ceza vererek bunu gösterdi. Bu cezaların da Türkiye’de uygulanması lazım. Ancak bunu böyle okumuyorlar” şeklinde konuştu.

infantino

UEFA’DAN SERT ÇIKIŞ

Bu Yazı Toplam 3,960 defa okunmuş ve 7 adet yorum yapılmıştır.

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino’dan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na sert çıkış.

UEFA’nın Kazakistan’ın Astana kentinde yaptığı 38. Olağan Kongresi’nde bağlı ülkelerin şike dosyalarıyla ilgili kararlar da verildi.

Bu toplantı sırasında ilginç bir gelişeme de yaşandı. UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında sert sözler kullandı.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, “UEFA’nın TFF’ye şike olaylarıyla ilgili yaptırımda bulunacağı”na ilişkin açıklamalarının aktarılması üzerine Infantino, “Hacıosmanoğlu’nun UEFA Disiplin Kurulu’nun değil, Trabzonspor Kulübü’nün başkanı olduğunu” kaydetti.

Hacıosmanoğlu birçok açıklamasında UEFA’nın Fenerbahçe’den kupayı alıp Trabzonspor’a vereceğini öne sürmüştü.

İbrahim Hacıosmanoğlu

kaboul

GEL DE AL!

Bu Yazı Toplam 4,690 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

Sezon sonu yaklaştıkça kulüpler gelecek sezonla ilgili planlamalarını yapmaya başlıyor. Trabzonspor’da mevcut yönetim kurulu 1 yıl daha süre isterken genel algı Yargıtay’dan gelecek olan onama kararıyla kongreye gidileceği.

Mayıs ayında genel kurul isteyen eski yöneticiler ve taraftarlar mevcut yönetimin bu ağır yükün altından kalkamayacağı düşüncesini taşıyor.

Kurumsal olarak bu gelişmeleri yaşayan Trabzonspor sezon sonunda birçok yabancı oyuncu ile yollarını ayırmayı düşünüyor. İlk planda Tottenham’ın 28 yaşındaki Fransız savunma oyuncusu Younes Kaboul başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na teklif edildi.

Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan deneyimli oyuncu bedelsiz alınabilecek. Bu arada M. United’in 25 yaşındaki Hollandalı sol kenar oyuncusu Alex Büttner de teklif edilen bir başka isim oldu.

başkan

BAŞKAN DA MİTİNGDE

Bu Yazı Toplam 3,257 defa okunmuş ve 12 adet yorum yapılmıştır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da düzenlediği mitingde Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da görüntülendi.

Trabzon’da Da Yalnız Bırakmadı

Daha önce Artvin ve İstanbul Yenikapı mitingine de katılan Hacıosmanoğlu, Erdoğan’ı Trabzon’daki mitingde de yalnız bırakmadı.

kaboul

KABOUL’ÜMÜZDÜR

Bu Yazı Toplam 4,473 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor’da ibrahim Hacıosmanoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu beklentilerin aksine yeni sezonla ilgili transfer planlamasını yapmaya başladı.

Camia Yargıtay’dan gelecek karara odaklanırken Hacıosmanoğlu özellikle takımın sorunlu mevkileri için çalışma başlattı. ilk planda savunmanın merkezine ve forvete önemli iki isim almayı düşünen başkana isimlerde gelmeye başladı.

ingiltere’nin Premier ligi takımlarından Tottenham’da oynayan Fransız savunmacı Kaboul Bordo-mavili takıma önerilen ilk isim oldu. Kulübüyle yeni kontrat yapmayan 28 yaşındaki deneyimli oyuncu sezon sonunda serbest kalacak. Hacıosmanoğlu serbest kalacak olan Kaboul ile erken sözleşme yapmayı da planlıyor. Forvet içinde arayıfllarını sürdüren Trabzonspor’un aklı Chalsea’de ki Demba Ba’da.

Sezon Sonu Sözleşmesi Bitiyor!

28 yaşındaki Fransız savunmacı, hava toplarına olan hakimiyeti ve güçlü fiziği ile dikkat çeken bir oyuncu. 1,90 boyundaki tecrübeli stoper, savunmadaki becerileri ve lider özelliğiyle arkayı toparlayan bir oyun karakterine sahip. Şuan İngiltere Premier Ligi’inde Tottenham Hotspur forması giyen oyuncu, bu sezon takımında 14 maçta görev aldı. Futbola 2004 yılında Fransa’nın Auxerre takımında başlayan Kabaul, 2007 yılından bu yana Tottenham’da forma giyiyor.

hacıosmanoğlu

“SEVDİREMEDİK”

Bu Yazı Toplam 2,729 defa okunmuş ve 7 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor sevdalılarına hizmet etmek için başkan olduğunu belirterek, “Trabzonspor’da çok şeyi değiştirdik, o yüzden bizi sevmeyen çok insan var Trabzon’da. Trabzonspor’u bu duruma düşüren insanlardan hesap sormak lazım” dedi.

Akyazı Trabzonlular Derneğinin açılışına katılan Hacıosmanoğlu, burada yaptığı konuşmada, Trabzonspor’un, tüm Trabzonluların ortak noktası olduğunu anlattı. Bordo mavili kulübü yönetmeyi çocukluktan beri istediğine işaret eden Hacıosmanoğlu, kulübü şampiyonluğa ulaştıran kişinin de büyük sevgiyle karşılaşacağını dile getirdi. Bu nedenle kendisini henüz kulüp başkanı görmediğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu:

“Ben Trabzonspor Başkanı değilim, Sadece Trabzonspor sevdalılarına hizmet etmek için başkan oldum. Trabzonspor’da çok şeyi değiştirdik, o yüzden bizi sevmeyen çok insan var Trabzon’da. Trabzonspor’u bu duruma düşüren insanlardan hesap sormak lazım. Bu, ayrı bir şey ama sadece sağda, solda transferlere harcanan paraları demiyorum, nemalanan kısımlardan kestiğimiz senelik 10 milyon liranın üzerinde para var.” Açılış törenine Hacıosmanoğlu’nun yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

hacıosmanoğlu

DEVRİM GİBİ!

Bu Yazı Toplam 3,044 defa okunmuş ve 8 adet yorum yapılmıştır.

F.Bahçe maçında çıkan olaylara çok üzülen başkan İbrahim Hacıosmanoğlu önümüzdeki sezon ile ilgili devrim gibi kararlar alacaklarını açıkladı.

Tek Grup Tek Amigo

2002 yılında Özkan Sümer’in uyguladığı sistemin bir benzeri hayata geçirilecek. Hacıosmanoğlu grupları ortadan kaldıracaklarını belirterek “ Bütün stadı coşturmak için Avni Aker’de resmi bir amigo olacak. Bütün paydaşlarımız tek yürek olacak ve tek slogan atacak.” Dedi.

O Marşı Ezberleyin

İbrahim Hacıosmanoğlu, bilet ve kombine fiyatlarını yeniden ele alacaklarına da vurgu yaparak “ Kale arkası kombine bilet fiyatları 1000 TL’den aşağı olmayacak. Diğer tribünleri de buna göre belirleyeceğiz. Her yönüyle tribün ve kulüp yapısıyla örnek olmak istiyoruz. Trabzonspor taraftarı vurarak kırarak hak arayarak kötü örnek olmayacak. ‘Biz dar sokaklarında marşını bende ezberledim herkeste ezberlesin. Avni Aker’de çalınmaya ve coşkuyla söylenmeye devam edecek.” diye konuştu.

BAŞKAN

HEDEF BAŞKAN MI?

Bu Yazı Toplam 1,514 defa okunmuş ve 8 adet yorum yapılmıştır.

Tatil edilen F.Bahçe maçından sonra başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yaptığı açıklamalar dikkat çekmiş gözler bazı isimlerin üzerine çevrilmişti. ‘Provoke edildik’ diyen Hacıosmanoğlu’nu bu maç öncesine kadar çılgınca destekleyenler bir anda sırtını döndü. Tribünü provoke edenlerin şimdi de Kasımpaşa maçı için ince hesaplar var

Gelen bilgilere göre bu taraftar grubunu yönlendirenleri Trabzon emniyeti biliyor ve takip ediyor. Asıl hedefin İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan rövanşı almak istedikleri konuşuluyor. Kası mpaşa maçı için ciddi tedbirler alacak olan emniyet, Avni Aker’in etrafına 12 yaş altı çocuk ve bayanlar dışında hiç erkek taraftarı yaklaştırmayacak.

hacıosmanoğlu

SÜRPRİZ DEĞİL!

Bu Yazı Toplam 901 defa okunmuş ve 2 adet yorum yapılmıştır.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Sivasspor karşısında alınan 4-0′lık galibiyetle ilgili olarak, “Biz her zaman bu takıma güvendiğimizi söyledik. Bu skor asla sürpriz değil” ifadelerini kullandı.

Sivasspor galibiyetine en çok sevinen isimlerin başında şüphesiz İbrahim Hacıosmanoğlu geliyor. Son dönemde yaşanan gelişmelerden sonra zaman zaman eleştiri oklarının hedefi olan başkan, takımın sonunda potansiyelini sahaya yansıtması nedeniyle oldukça mutlu. Hacıosmanoğlu, her zaman bu kadronun potansiyeline inandığını söyleyerek, “Bunu defalarca açıklamıştım. ‘Bu takıma güveniyorum’ derken, böyle galibiyetlerin geleceğini kast etmiştim. Şimdi herkes bunu gördü. Bu skor asla sürpriz değil” diye konuştu. Başkan, futbolcuların sahada mücadele edip, kendilerine düşeni yapması gerektiğini söyleyerek, “Biz de yönetim olarak saha dışında onların terine sahip çıkarız” dedi.

Tahkime bizzat gidecek

İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe maçında yaşanan olayların ardından yaptığı ilk açıklamada, “Gelecek cezaya itiraz etmeyeceğiz, cezamız neyse çekeriz” demişti. Ancak PFDK’nın 6 maç seyircisiz oynama cezası vermesi sonrası işler değişti. Hacıosmanoğlu, “6 maç nedir? Taraftarımız sahayı mı bastı, polis arabalarını mı yaktı? Bu cezaya elbette itiraz edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı. Başkanın, Tahkim Kurulu’na bizzat başvuracağı öğrenildi. Hacıosmanoğlu’nun TFF Başkanı Yıldırım Demirören’le de bir araya gelebileceği belirtildi.

hacıosmanoğlu

TFF’YE ATEŞ BÜSKÜRDÜ

Bu Yazı Toplam 9,498 defa okunmuş ve 24 adet yorum yapılmıştır.

İbrahim Hacıosmanoğlu, bir televizyon programına katılarak gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF kurullarının hiç bir zaman adaletli olmadığını savunarak, verdikleri cezayla da ne kadar yanlı bir tutum içinde olduklarını gösterdiklerini söyledi.
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bir televizyon programına katılarak gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurullarının adaletine güvenmediklerini belirten Hacıosmanoğlu, “Hiçbir zaman adaletli olmadılar. Onlar adaletsizliğin temsilcileri bunu her zaman söylüyoruz. Durmadan ceza veriyorlar bize, versinler. Trabzon’da yaşanan olayların cezalarının karşılığı bellidir. Bunların cezayı abartmaları ne kadar yanlı olduklarının bir göstergesi. Onların almış olduğu kararlara üzülmüyoruz. Trabzonspor’un gasp edilen hakları hala onlarda duruyor. Bizim beklediğimiz 3-4 maç civarlarındaydı. Bize verdikleri ceza normal kuralların dışında bir ceza. Normalde onların vermiş olduğu cezalara hiç bir şekilde itiraz etmeyecektik ama bu kadar ağır bir ceza olunca ve önümüzdeki sezona sarkıyorsa demek ki, bir şeyleri dizayn ediyorlar. Onun için gerekli itirazları yapacağız. Duruşmalı isteyeceğiz ve onların gözlerine bakarak soracağız bu cezaların nasıl verildiğini ve nasıl onaylandığını kendilerinden dinleyeceğiz” dedi.

“Hukuk Mücadelemizi En İyi Şekilde Veriyoruz”

Maçta yaşananların kendilerini elbette üzdüğünü belirten Hacıosmanoğlu, “Hak arama noktasında biz hukuk mücadelemizi en iyi şekilde veriyoruz bundan kimsenin endişesi olmasın. Sahada bunları yapmayalım. Sahada gücünü kullanamayan pozisyonuna düşmeyelim. Şike sürecini hem yurt içinde hem yurt dışında belirlediğimiz etkin hukukçularla takip ediyoruz. Orada olumsuz bir durum ile karşılaşmayacağız” diye konuştu.

“Taraftar Grubu Olmayacak”

Hacıosmanoğlu, bundan sonra taraftar grupları diye bir şey olmayacağını belirterek, “Bağımsız hareket eden tribünlerden herhangi bir olay yaşanmazken, kulüpten indirimli bilet alan ve Trabzonspor’un sahibi görünen taraftarların olduğu yerden olayların çıkması oldukça manidardır. Taraftar gruplarının değil de bütün Trabzonsporluların olacağı bir grubu sağlayacağız. Biz bunu zaten önümüzdeki sezonlar hazırlayacaktık ama bu maçta yaşananlar bunu öne almamız gerektiğini bize gösterdi. Trabzonspor, tribünlerinde Trabzonspor sevdalıların grubu olacak. Onun dışında grup olmayacak” şeklinde konuştu.

“Bu Adaletsizliği Gidermeyenlere Gereğini Yapıp, Ayrılacağım”

Hak arayışını Trabzonspor lehine sonuçlandıramadıkları zaman başkanlık koltuğunda oturmayacağını belirten Hacıosmanoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Adalet ve hak arayışı eksilmez, bana göre artarak devam eder. Bu hak arayışını Trabzonspor lehine sonuçlandıramadığımız zaman o koltuklarda oturma hakkımızın bulunmadığını biliyoruz ve oturmayacağız. İnsanlar bizden İstanbul’da dev yürüyüş yapmamızı istiyor. Bizim hak arayışımız sürüyor ve olumlu bir gidişatı var. Çocukluktan beri hayal ettiğim ve cenabı Allah’ın bana nasip ettiği bu koltukta oturmam. Almış olduğum aile terbiyesi de bunu müsaade etmez. Bu adaletsizliği gidermeyenlere gereğini yapıp da ayrılacağımı Trabzonspor sevdalıları iyi bilsin.”

“Kulaçoğlu’na İhtiyacımız Vardı”

Trabzonspor’da Atay Aktuğ döneminde genel müdürlük görevi yapan, başkanlık seçimlerinde Hakan Kulaçoğlu’nun listesinde yer alan Burak Gürdal’ın kulüpte görev almasıyla ilgili olarak ise Hacıosmanoğlu, “Burak Gürdal bilgi birikimi olan bir kardeşimiz. Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra Manisa’da çiftlik kurdu ve çiftlik ağası oldu. 2 bin dönüme yakın bir çiftliği var ve önemli bir tarım işi yapıyor. Profesyonel bir ekip kurulması için kendisine ihtiyacımız olduğunu ilettik. Sağ olsun bizi kırmadı ve ücret almadan çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Eski Genel Müdür Sinan Zengin’in de geri döneceği şeklindeki iddialar için ise Hacıosmanoğlu, “Burak Gürdal’ın bu konudaki tecrübesine güveniyoruz. Sonuçta bu kararlar yönetim kurulunda verilecek olan kararlardır. Bize ne öneri getirirse arkadaşlarımızla paylaşırız ve arkadaşlarımız da kabul ederse gereğini yapırız” dedi.

“Önemli Olan Mücadele Etmek”

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fransız oyuncu Malouda’nın sağlık sorunu dışında başka bir sorunu bulunmadığını belirterek, “Benim bildiğim sağlık sorunu var. Onur dışında bir bilgim yok” açıklamasını yaptı.

Sivasspor maçından 3 puan beklediklerini belirten İbrahim Hacıosmanoğlu, “Sivasspor’un eksiklerinin olması önemli değil. Önemli olan Trabzonspor’un sahada futbol oynaması. Oynadığı zamanda neler yapacağını gösterdi. Bizim için sahada olan mücadele etmek önemli. İyi mücadele ederek Trabzonspor 3 puan kazandırırlar” diye konuştu.

hacıosmanoğlu

İŞİNİZE BAKIN

Bu Yazı Toplam 899 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik heyet ve futbolcuları sadece lige konsantre olmaları konusunda uyardı.

Özellikle yapılan haberlere fazla itibar etmemeleri konusunda futbolculara uyarılarda bulunan Başkan Hacıosmanoğlu’nun, “Siz işinizi yapın ve bu takımı Avrupa kupalarına getirin. Taraftarımız tribünde olmasa da her zaman yanımızda olacaktır. Trabzonspor, Avrupa kupalarında olmayı fazlasıyla hak eden bir kulüp ve bu sizin sorumluluğunuzda. Kulaklarınızı tıkayın ve işinizi yapın” sözleriyle uyardı

Trabzonspor başkanı PFDK’nın kestiği cezaya şike kararına atıfta bulunarak cevap verdi ve Tahkim Kurulu duruşmasına katılacağını açıkladı. PFDK’nın kararını değerlendiren Hacıosmanoğlu, kararın adil olmadığını belirtirken, ” Tahkim Kuruluna itirazımızı yapacağız hatta duruşma isteyeceğiz. Nasip olursa o duruşmaya da kulübüm adına ben katılacağım.

Bakalım o zâtlar benim sorularıma nasıl cevap verecekler. Şikede yöneticilerin yaptıklarını sahaya yansıtmayan bu zihniyet taraftarın yaptıklarının faturasını kulübe kesebiliyor” dedi.

hacıosmanoğlu

ADAM MI ÖLDÜRDÜK?

Bu Yazı Toplam 1,041 defa okunmuş ve 9 adet yorum yapılmıştır.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu 6 maçlık cezayı çok ağır bulduklarını belirterek, cezaya itiraz edeceklerini söyledi.

Spor Toto Süper Lig’de tatil edilen Fenerbahçe maçında yaşanan saha ve seyirci olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 6 maç seyirsiz oynama cezası alan Trabzonspor, bu kararı çok ağır buldu.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu gerekeni yapacaklarını belirterek, “PFDK’dan çıkan 6 maçlık ceza çok ağır, böyle cezamı olur. Gerekeni yapacağız. Böyle bir karar vererek, taraf olduklarını gösterdiler. Olayları elbette onaylamıyoruz. Düzgün bir ceza verselerdi, itiraz etmeyeceğimizi belirttik ama 6 maçlık ceza çok ağır. İstanbul’da insanlar sahaya giriyor ve 4 maç ceza alıyor. Bize ise 6 maç veriyorlar. Hüseyin Avni Aker’de sahaya yanıcı maddeler atılmış. Ceza olarak küfürden 1, olaylardan 2 ya da 3 maç verirsin. Ama 6 maçlık ceza çok ağır. Sanki adam öldü” dedi.