Tag Archives: Şefik Türkmen

a-metin-genç

ÖNE ÇIKTILAR

Bu Yazı Toplam 603 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’daki yerel seçimler AK Parti içinde belli isimleri ön plana çıkardı.

Özellikle ikinci kez seçilen ve yüzde 59 oy oranına ulaşan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Arsin’de sahil projesi ile kendini kabul ettiren ve 3’üncü kez yüzde 65’in üzerinde oy alan Dr. Erdem Şen ile il başkanlığından alındıktan sonra parti çizgisinden ayrılmayan ve Trabzonluların baskısıyla birlikte Belediye Başkan adayı gösterilen Ahmet Metin Genç öne çıkanlar isimler oldular. Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’de AK Parti içinde aldıkları oylarla ağırlıklarını hissettirdiler.

ışıklar

IŞIKLAR’I YAKTI

Bu Yazı Toplam 356 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu seçim çalışmalarına Akçaabat’a bağlı Işıklar Beldesi’ni ziyaretle devam etti.

Işıklar ziyaretinde Başkan Gümrükçüoğlu’na AK Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Dörtyol Belediye Başkanı Cevat Birinci, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ve çok sayıda partili eşlik etti. Belde ziyaretlerinde esnafı ve vatandaşları tek tek gezen Başkan Gümrükçüoğlu yaklaşan seçimler için halktan destek istedi. Yanında getirdiği ‘Vizyon 2019’ kitapçığını vatandaşlara dağıtan Gümrükçüoğlu, “Vizyon 2019 ile yeni dönemde Trabzon’u dünya kenti yapacağız” dedi. Başkan Gümrükçüoğlu’nu çok sıcak ve samimi karşılayan Işıklar halkı istikrar için Akçaabat ve Trabzon için desteğimiz sizinle” dedi.

AK Parti Işıklar seçim irtibat bürosu önünde vatandaşlara seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, “Bizim Akçaabat’a karşı ayrı bir sevgimiz ayrı bir muhabbetimiz var. Tüm Trabzon’un belediye başkanı olmakla birlikte Akçaabat’ı her zaman farklı tutmuşuzdur. Biz her zaman halkımızı çok sevdik ve halkımızın memnuniyeti için çalıştık. Göreve gelmeden önce vermiş olduğumuz sözlerin ne kadarını yerine getirdiğimizi bugün yanımızda getirdiğimiz broşürle sizlere sunuyoruz. Halkımıza vermiş olduğumuz sözü tutmanın gönül rahatlığı içerisinde önümüzdeki dönem de ‘Vizyon 2019’ ile yapacaklarımız için sizlerden destek istiyoruz. Biz görev alanımız sadece Trabzon il sınırlarıdır demedik şehrin tümüne hizmet götürme gayreti içerisinde olduk. Gücümüz yettiği nispette ilçelerimize beldelerimize asfalt yardımında bulunduk. Artık büyükşehir olmamız hasebi ile tüm il sırları bizim sorumluluğumuz ve hizmet sahamız içerisine girmekte. Böylece Trabzon’umuzun en ücra köşesine dahi büyükşehrin gücü ile hizmet götürecek gelişmişlik açısından ilçelerimiz arasındaki farkı ortadan kaldıracağız” diye konuştu

Klasik belediye hizmetlerinin çok ötesine geçtiklerini söyleyen Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “Akçaabat’ta vatandaşların gezip dinleneceği tek bir park yoktu. Göreve gelmemizle birlikte Akçaabatlı her şeyin en iyisine layıktır diyerek ilçemizi yeşille ve parklarla donattık. Akçaabat’a çok sayıda tesisi kazandırdık. Biz klasik belediyeciliğin dışına çıkarak şehre kimlik kazandırmaya çalıştık. Proje üretmek kolay iş önemli olan şehrin tümü ile imar planını hazırlamaktır. Biz Akçaabat’ımız için en iyi ve en güzel olan için çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalarla ilçemizi geleceğe taşımak adına şehrin gelişiminin önünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz hazırlıklarla Akçaabat’a henüz yerleşime açılmamış yerlerin yolunu yapıyor alt yapısını yapıyor ve yerleşime hazır hale getiriyoruz. Bu ileri görmekle şehrin geleceğini en doğru şekilde planlamakla olur” şeklinde konuştu.

türkmen

TÜRKMEN’E BAKAN DESTEĞİ

Bu Yazı Toplam 199 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Rize’den Trabzon’a gelerek bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan Bakan Hayati Yazıcı, Akçaabat ilçesinde Akçaabat Belediye Başkanı ve Ak Parti Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ile S.S. Akçaabat, Trabzon ve Mersin Minibüsçüler Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, esnaf odalarının tek çatı altında toplanması gerektiğini söyledi.

Rize’den Karayolu ile bugün Trabzon’a gelerek bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan Bakan Hayati Yazıcı, ilk olarak Akçaabat ilçesinde S.S. Akçaabat, Trabzon ve Mersin Minibüsçüler Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Esnaf odalarının tek çatı altında toplanması gerektiğini ifade eden Yazıcı, “Esnaf odaları sayısal olarak çok fazla. Mesela bir alanda benzer faaliyetlerin farklı odalar içerisinde yapılandığını görüyoruz. İşte fırıncılar odası var, pastacılar odası var, yufkacılar odası var, börekçiler odası var, çörekçiler odası var. Bu kadar niye dağılmış?” dedi. Şoför esnafının sorunlarını dinleyen Bakan Hayati Yazıcı, esnaf odalarını tek çatı altında toplanması gerektiğini ifade ederek “Çalışmalar kapsamında yeni bir kanun çıkartmak, gelişen durumları dikkate almak suretiyle odalarımızı daha etkin ve güçlü konuma kavuşturmak, mali yapılarını daha da geliştirmek üzere projeler yürütüyoruz. Odaların yapılarına ilişkin çalışılmalarımız var.

Esnaf odaları sayısal olarak çok fazla. Mesela bir alanda benzer faaliyetlerin farklı odalar içerisinde yapılandığını görüyoruz. İşte fırıncılar odası var, pastacılar odası var, yufkacılar odası var, börekçiler odası var, çörekçiler odası var. Bu kadar niye dağılmış? Dağılınca insanların yapı oluşturmak suretiyle hedefledikleri güçleri de azalıyor. Bu benzer faaliyet alanlarını tek oda halinde birleştirmek suretiyle daha etkin ve daha sonuç alıcı bir yapıya kavuşturma hedefimiz var” diye konuştu. Bakan Hayati Yazıcı, şoför esnafı ziyaretinin ardından ilçede bulunan Akçaabat Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etti. Halde bulunan esnafın sorunlarını da dinleyen Bakan Yazıcı, ziyaret ettiği esnafa yürürlüğe giren ‘Hal Kayıt Sistemi’ hakkında görüşlerini ve bu sisteme kayıtlı olup olmadıklarını sordu. Bu sırada Bakan Yazıcı’nın yanına gelen bir vatandaşın elindeki oğlağı kucağına alarak sevmesi dikkat çekti.

aydın-bıyıklıoğlu

DÜRÜSTLÜĞÜNDEN ŞÜPHEM YOK

Bu Yazı Toplam 555 defa okunmuş ve 3 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bıyıklıoğlu: “Gezi park olayları da 17 Aralık operasyonu da ülkeyi bölmeye yönelik yapılmıştır” “Erdoğan Bayraktar’ın dürüstlüğünden zerre kadar şüphem yok” Ak Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, “Gezi park olayları da 17 Aralık operasyonu da ülkeyi bölmeye yönelik yapılmıştır” dedi.

Bıyıklıoğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında, beraberindeki Akçaabat Belediye Başkanı ve Ak Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Şefik Türkmen ile Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ile ilçeye bağlı Aydınköy ile Ağaçlı köylerini ziyaret etti. Ziyaretinde vatandaşlara hitap eden Bıyıklıoğlu, Türkiye üzerine oyunlar oynandığına dikkat çekerek, vatandaşların yerel seçimlerde kullanacakları oylarla oyunu bozacaklarını söyledi. Bıyıklıoğlu ülkede kaos ortamı yaratılmaya çalışıldığını söyleyerek, “Gezi park olayları da 17 Aralık operasyonu da ülkeyi bölmeye yönelik yapılmıştır.

Ekonomisi canlanan bir ülkeyi 2 şekilde etkisiz  hale getirebilirsiniz. ya kaos ortamı yaratacaksınız ya da ekonomik operasyon yapacaksınız. 17 Aralık’tan beri devam eden bu olaylar Türkiye’nin ekonomisini çökertme operasyonudur. Bu operasyon Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılıyor. Türkiye’nin geleceği bu operasyonlarla çalınıyor.

Başbakanımız ve Ak Parti’ye büyük bir oyun var. Çocuklarımızın geleceğini kurtarmak için bu oyuna gelmemek herkesin boynunun borcudur” diye konuştu. Bu süreçte Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da hakkının yendiğini ifade ederek, “Erdoğan Bayraktar’ın dürüstlüğünden zerre kadar şüphem yok. Operasyon büyük olduğu için bu operasyonu çorba yapıp bir torbaya koyuyorlar” ifadelerini kullandı.

Bıyıklıoğlu, belediyelerin bütçelerine de değinerek, “Belediyeler mahalli idarelerden nüfusa göre pay alıyorlar. Bir de İller Bankasından aldıkları para ile emlak vergileri var. Bunlarda belediyelerin hizmet yapması için yeterli değildir. Bir belediyede iş yapmak için projeleri koltuğunun altına alarak bakanlıkların kapısında dolaşman gerekiyor. Hizmetler bu şekilde gelir. Onun için sizlerin vereceği oylar çok önemlidir. Sizin vereceğiniz oy bu milletin geleceğidir. Oyunları bozmak istikrarın devam etmesine bağlıdır” dedi.

konser

BÜYÜLEYİCİ KONSER

Bu Yazı Toplam 205 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri 13 Ocak 2014 Pazartesi akşamı Akçaabat Erol Günaydın Kültür merkezinde beraber ve solo eserlerden oluşan bir Türk Sanat Müziği Konseri verdi.
Okulun müzik ve diğer branş öğretmenlerinden oluşan topluluk değişik makamlarda eserler seslendirirken izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı. Konserde ayrıca müzik öğretmenleri Hüseyin Emre Güçlü, Selda Yankın, Bilal Genel, Emek Candaş, Bilge Sungur, Zeynep Demir Yıldız, Serdar Yetim ve Cemal Zihni Erenel farklı makamlarda solo eserler icra ettiler.

Okulun edebiyat öğretmeni ve koro elemanı Yasemin Uzun’un yaptığı sunum ise oldukça etkileyiciydi. Seçkin bir davetli topluluğunun salonu tamamen doldurduğu konsere Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Köse, Trabzon Asal Bölge Başkanı Albay Levent ERŞEN , iş adamı Erol Tuna eşleriyle iştirak ettiler.Efsane futbolculardan Turgay SEMERCİOĞLU yine eski futbolculardan Arif ÖZCAN belde belediye başkanları ve birçok seçkin davetli katıldı.

Konserin sonunda etkileyici bir konuşma yapan Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih KÖSE konserde görev alan tüm öğretmenlere tek tek çiçek vererek teşekkür etti. Konsere katılamayanların çok şey kaybettiğini belirtti. Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen de teşekkür ve tebrik konuşmasının ardından tüm öğretmenler adına okul müdürü Adnan Yıldız’a çiçek takdim etti.

Okulun ulusal ve uluslararası başarılarının bir Akçaabatlı ve Trabzonlu olarak kendisini çok mutlu ettiğini belirterek emeği geçen başta okul müdürü olmak üzere herkese teşekkür etti. Sanata gönül veren herkese destek olacağını belirten Türkmen,  Akçaabat’ta sanatsal faaliyetlerin yapılacağı daha iyi mekânlar inşa edileceğinin müjdesini verdi.

MANŞET

BAKANI ZİNDE GÖRDÜK

Bu Yazı Toplam 1,037 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar malum gündemin Türkiye’yi sarstığı olaydan sonra ilk kez Trabzon’a geldi.
BAKAN1 BAKANI ZİNDE GÖRDÜK
Başbakan ile birlikte olduğu helikopterden indiği gibi hemen Trabzonlu seçmenlerinin olduğu alana gitti. Başbakan VİP’te dinlenirken Bayraktar, mitingi alanına çevrilen yerde toplanan Trabzonlular ile buluştu.

Hepsinin elini sıktı. Halini hatırını sordu. Sonra da uzun, uzun sohbet etti.

Bayraktar’ı Başbakanı uğurlamaya gelenler kucakladı. Sarıldı, öptü. Bayraktar, Başbakanın konuştuğu otobüsün üstüne morali yüksek çıktı.

‘Kurtulmuş’a İftira Tutmadı’

MALKOÇ BAKANI ZİNDE GÖRDÜKBaşbakan Erdoğan’ın Karadeniz bölge gezisine katılan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un danışmanı ve Trabzon eski Milletvekili Şeref Malkoç ile Kurtulmuş’a yönelik kaset komplosunu konuştuk.

Malkoç, ‘Allah büyütür. Numan beye kurulan kasetin orijinalini arkadaşlarımız hemen buldu çıkardılar ve tezgah bozuldu.’ dedi.

Kurtulmuş ile Ünye’ye gelen Malkoç, Trabzon’dan Başbakanın uçağı ile birlikte döndü.

Fuat hocama geçmiş olsun

ADIGÜZEL BAKANI ZİNDE GÖRDÜKTrabzon Kızılay Başkanı Fuat Adıgüzel bir tahlil için gittiği Tıp Fakültesinde enfeksiyon kaptı.

Ardından tekrar Tıp Fakültesinde hekimler kendisini tedavi ederek ayağa kaldırdılar.

Hocamıza, Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Gece gündüz çalıştılar

ALTUNBAŞ1 BAKANI ZİNDE GÖRDÜKBaşbakan Erdoğan’ın Karadeniz bölgesine yaptığı ziyaret Trabzon havalimanındaki akşam buluşmasıyla sonlandı. Başbakan Erdoğan Trabzon havalimanından Pakistan’a uçarken, kendi uçağı da Ankara’ya gitti.

Başbakan Erdoğan’ın Trabzon havalimanındaki kalabalığı muhteşemdi. Başakan Erdoğan’ın yanında il Başkanı Adnan Günnar vardı. Havalimanında o kalabalığın toplanması konusunda Partinin Ortahisar Başkanı Temel Altunbaş ve ekibi gece gündüz çalıştı.

Ve harcadıkları emeğinin karşılığını da Başbakanı mutlu ederek Pakistan’a uğurlamakla aldılar.

CHP’de miting hazırlığı

CHP LOGO BAKANI ZİNDE GÖRDÜKSeçim çalışmaları için startı veren Volkan Canalioğlu oldukça iddialı açıklamalar yaptı:

‘Trabzon halkına güvenim sonsuzdur. Onlarla birlikte Trabzon halkını yeniden belediye ile barıştıracağız”

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan ise yakın zamanda Trabzon’da miting yapacakları dile getirerek, “Genel Başkanımı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek mitingde Trabzon’dan Türkiye’ye ses vereceğiz. Trabzon temiz ve ahlaklı siyaset ile buluşacak, belediyenin kapıları yine halka açılacak” dedi.

Yerel seçim takvimi

YSK BAKANI ZİNDE GÖRDÜK2 0cak 2014: Seçime katılabilecek siyasi partiler ilan edilecek. 27 Ocak 2014: Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerleri için YSK’ca kura çekilerek ilan edilecek. 18 Şubat 2014: Siyasi partiler, büyükşehir, belediye, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri aday listelerini ilçe seçim kurullarına, DVD ve kâğıt olarak verecek. 22 Şubat 2014: Geçici olarak ilan edilen aday listelerine karşı ilgili seçim kuruluna yapılacak itirazların son günü.

28 Şubat 2014: Yüksek Seçim Kurulu il seçim kurulu, il seçim kurulunun ilçe seçim kurulu kararlarına karşı yapılmış itirazları ‘kesin’ olarak karara bağlanacak. 2 Mart 2014: Kesin aday listeleri, bağımsız adaylar dâhil ilan edilecek. 20 Mart 2014: Seçim yasakları başlayacak. 24 Mart 2014: Seçmen bilgi kâğıtları seçmenlere dağıtılacak. 29 Mart 2014: Seçim propagandası bitecek. 30 Mart 2014: Oy verilecek

‘Hizmete devam’

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen yerel seçimler öncesi çalışmalarına hız verdi. Akçaabat’ta türkmen1 BAKANI ZİNDE GÖRDÜKdüzenlenen anketlerde öne çıkan Türkmen vatandaşlara ziyaretlerini sürdürürken Akçaabat’a hizmet etmeye devam ediyor.Türkmen, bir süre önce kaldırım genişlemesi ve yeniden düzenleme yapımına başlanan ve Akçaabat İnönü Caddesi’nde incelemelerde bulundu. Akçaabat’ın en işlek caddesinin İnönü Caddesi olduğunu ifade eden Türkmen, Akçaabat’ta yakışan bir cadde oluşturmak amacında olduklarını ifade etti. Başkan Türkmen “. İnönü Caddesi’ne yeniden bir düzenleme yapıyoruz. Bu düzenleme ile kaldırımları genişletiyor ve tek aracın geçiş yapabileceği bir araç yolu bırakıyoruz. Caddede daha çok yayaların kullanımına önem veriyoruz” dedi.

şefiktürkmen

‘RİYAKAR’A 7 BİN TL CEZA

Bu Yazı Toplam 429 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Akçaabat’ta Belediye Başkanı Şefik Türkmen aleyhinde “riyakar” şeklinde pankart açtıkları için 3 kişi aleyhinde açılan davada, mahkeme zanlılara 7’şer bin TL para cezası verdi.

Zanlıların sabıkalarının olmaması nedeniyle mahkeme para cezasını erteledi. İlçeye bağlı Yeni Mahalle’de Akçaabat Belediyesi tarafından uygulanan imar uygulamasının 18. Maddesiyle mağdur olduklarını öne sürerek, bir süre önce ilçede eylem yapan mahallelilerden, eylemde kullanılan pankartları hazırladıkları gerekçesiyle 3 kişi hakkında dava açıldı.

Pankartta yazılı “riyakar” sözcüğüyle ilgili açılan kamu davasında, Başkan Türkmen müşteki sıfatıyla yer alırken, Samet S. (24), Yakup G. (21), Davut S. (34) sanık olarak yer aldı. Akçaabat Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen ve TCK’nın 125. Maddesinin çeşitli bentlerine göre hakaret suçu işledikleri belirtilen 3 kişi, savunmalarında yaptıkları eylemleri gerekli izinleri alarak yaptıklarını, pankartları kendilerinin hazırladığını ancak “riyakar” sözcüğünün hakaret anlamı taşıdığını bilmediklerini söylediler. Mahkemede kendilerinin yalnızca haklarını aramak istediğini ifade eden sanıklar, “riyakar” sözcüğünü de hakaret amaçlı değil, eleştiri amaçlı kullandıklarını beyan ettiler.

Mahkeme hakaret suçu işledikleri gerekçesiyle 3 kişiye 7 bin 80 TL para cezası verirken, sanıkların sabıkalarının bulunmaması ve mahkemede iyi halleri nedeniyle cezayı 5 yıl erteledi. Sanıklardan Samet S. ise karara tepki gösterirken, kendilerinin belediye tarafından mağdur edildiklerini ve haklarını alamadıklarını belirtti. Bunun için protesto gösterisi yaptıklarını kaydeden Samet S., “Biz Yeni Mahalleliler olarak belediyenin imar uygulaması nedeniyle mağdur edildik. Bizim mahallenin dışında başkaları kamulaştırma bedeli alırken, uygulama nedeniyle bizler ise hakkımızı alamadık. Bunun için sesimizi duyurabilmek maksadıyla protesto gösterileri yaptık. Hani bu ülkede demokratik haklar vardı? Bize niye yok? Biz toplumun zayıf halkaları mıyız? Pankartta yazan bir sözcük yüzünden 7 bin TL ceza yedik. Peki, bizim haklarımız ne olacak? Bizim bunca hakkımız yenildi” şeklinde konuştu.

musa-bulut

‘HİZMET SEVDALISI!’

Bu Yazı Toplam 2,069 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

2014 yılının 30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin en önemli ayaklarından birisi de Akçaabat olacak. Akçaabat’ta 4 dönem belediye başkanlığı yapan Şefik Türkmen 5’inci dönem için aday olmaya hazırlanırken ciddi rakipleri var. 3 önemli isim daha Belediye Başkan adayı olarak yeni bir dönem başlatmak istiyor. Bu isimlerden SGK İl Müdürü Musa Bulut Perşembe günü aday adaylığını açıklamaya karar verdi ve bu kararını da kamuoyu ile paylaştı.

SGK’nin bölge koordinatörü

Trabzon SGK İl Müdürü Musa Bulut aynı zamanda kurumun bölge koordinatörü olarak da görev yapıyor. 10 ilin özel hastaneleri ve yine 4 ildeki 450 eczane’nin de sorumluluğu sırtında. Bulut, İmam Hatip lisesini bitirdi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Amatör olarak futbol oynamış başarılı bir sporcu aynı zamanda.

Gözde bürokratlardan birisi

Trabzon’a geldiği günden itibaren önemli işlere imza attı. Trabzon’da kurumu çözüm yeri haline getirdi. Yine fiziki mekanlara önem verdi, bankalar vatandaşa hangi fiziksel imkanı sunuyorsa kurumunu öyle yaptı. Yatırımları da halen devam ediyor. Ankara’da hem Bakan Faruk Çelik hem de kurum Başkanı Yadigar Gökalp İnan hanımın takdir ettiği bürokratlardan birisi oldu.

Parti büyükleriyle paylaştı

Akçaabat’ta belediyecilikte yeni bir dönemin başlayacağının söylenmesi üzerine de istişarelerine başladı. Tüm parti büyükleriyle görüştü. Son olarak Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,  Ak Parti İl başkanı Adnan Günnar, Akçaabat ilçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ve Ortahisar ilçe Başkanı Temel Altunbaş’la yaptığı görüşmenin ardından da istifa ederek aday olmaya karar verdi.

Vatandaşın ayağına gideceğiz

SGK İl Müdürü Musa Bulut Çarşamba günü Ankara’da Kurum Başkanı ile görüşecek ve ardından Perşembe günü de müracaatını yapacak. TAKA Gazetesine hedeflerini anlatan Musa Bulut, ‘Genelde şöyle bir kanaat var. Vatandaş belediyeye gider ve hizmetini ister öyle alır. Biz seçilirsek bu dönem bitecek. Ben ve benim ekibim vatandaşın ayağına giderek sorununu çözecek. Bunu söylüyorum’ dedi.

Temayül mesajı verdi

Akçaabat’ın evladı olduğunu söyleyen Musa Bulut, ‘Hizmette ayrım yapmayacağız. Ayşe abla Mehmet amca hepsine eşit hizmet edeceğiz. Köylü, şehirli hepsine aynı hizmeti vereceğiz. Akçaabat da adaletli bir yönetim için yola çıktık. AK Parti teşkilatımızın tüm mensuplarının desteğini bekliyorum’ diye konuştu.

Parlak bir özgeçmişi var

1971 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğan Musa Bulut, İlk Orta ve Lise öğrenimini Akçaabat’ta tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Bağ Kur Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. 2003 yılında Başmüfettiş oldu. 2006 yılında Sosyal Güvenlik Kurumlarının birleşmesi sonucu Sosyal Güvenlik Başmüfettişi olarak görevini sürdürdü. 27.11.2011 tarihi itibariyle de Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Ankara Grup Başkanı olarak görevlendirildi. 29.06.2012 tarihinde SGK Trabzon İl Müdürü olarak atandı ve halen görevine devam etmektedir. Musa Bulut evli ve üç çocuk babasıdır.

manşet

AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEK

Bu Yazı Toplam 662 defa okunmuş ve 4 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Akçaabat İlçesinde Belediye Başkanı kim olacak? Öne çıkan 3 isim var. Bunlar Şefik Türkmen, Cevat Birinci, Musa Bulut.

İlçede şu anda büyük mücadele var. İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk ve ekibi, Şefik BULUT AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKTürkmen’le geçmişten gelen sorunları da öne sürerek, ‘Kesinlikle adayımız olmayacak’ diyormuş. Ancak Türkmen’de AK partiden devam etmek istiyor. Akçaabatla ilgili kilidi son yapılacak anket çözecek. İlçe yönetimi Cevat Birinci ya da Musa Bulut’u istiyor. Fakat, partinin yukarıdaki isimleri de Genel merkeze giden anketlerde Türkmen’in önde çıktığını söylüyor ve ‘Yarın Akçaabat giderse hesabını kimin vereceğini’ sorguluyorlar. Şefik Türkmen’in de yakın dostlarına, ‘AK Partiden aday olmazsam seçime girmem’ dediği bilgisine ulaşıldı. Fakat böyle bir durumda Türkmen, muhalefetin Trabzon seçimi için bile gündeme gelebilir.

İlçeler Büyükşehir’den Sonra Belli Olacak

AK Partiden Trabzon Büyükşehir ve ilçelerle ilgili çalışmalar başladı. Her ilçede ikişer kez AK PARTİ AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKmerkezde ise 5 kez anket yapıldı. İlçelerde son anket bu hafta sonundan başlamak üzere 15 gün içinde yapılacak.

Büyükşehir’le ilgili olarak son anket bu hafta sonunda tamamlanacak. Hem Trabzon hem de ilçelerdeki anketlerle belediye başkanlarının performansına göre değişiyor. Örneğin bir yıl önce Trabzon merkez ve Arsin’de belediye başkanlarıyla ilgili olan hava tamamen değişti. Örgütteki puanları için kesin veriler yok. Ama anketlerde yükselişteler.

Çetin Kansız İstifa Etti

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kazlıçeşme mitingine katılmasını eleştiren  ve arkasından da Hacıosmanoğlu’nun eleştirilerine hedef olan Çetin Kansız yönetimdeki görevinden istifa etti. Kansız, ‘Trabzonspor’a inşallah gelecekte hizmetler vereceğim’ demiş.

Telekomdan Şikayet Var

Yaklaşık bir  yıl önce  Dernekpazaı İlçesinin  telefon  hatlarını  yer altına  döşeme çalışmasına  başlanmıştı. Bu çalışma  ihale  usulüyle  değil, bizzat kurumun  elemanları  tarafından yürütülmekteydi.  Bıktırıcı  çalışma  aylar  sürdü. Madur olan  halk ‘keşke  eskisi gibi  kalsaydı” der durumla  karşı karşıya  kaldı. Sonunda  bitti denildi. Çarşı içindeki  bağlantı logar  kapTELEKOM AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKaklarının çoğu  parke  seviyesinden  yüksek bırakıldı. Belediye binasından itibaren ilçe  girişine  kadar  olan  alan yapılmadı. Aynı  alanda bulunan Ziraat Bankasına Kapalı  otopark kenarından  hat  verildi. Devamındaki  işyerlerinin telefon  bağlantısı  yok. İş yeri  sahiplerinden Süleyman Cansız, ‘Nereye  başvurduysam  sonuç  alamadım. İşi yürüten  sorumlu da  emekli  olmuş. Mağduriyetimizi  giderecek  bir  merci  yok mu?”diyor.
Konunun acil can  alıcı yönüne  gelince  Telekom binası  önündeki  dağıtım logarı  bağlantıları inanılacak  gibi  değil. Tamamı  açıkta  olup bir  yağmur örtüsü ile   örtülmekte.  Yan tarafındaki  diğer  kablolar da   meydanda  dağınık bir  şekilde  duruyor.  Çocukların oyuncak kabloları  gibi. Kuvvetli bir  yağmurda  ıslanan bağlantılar  nedeniyle  telefonlar  çalışmamakta veya  sorunlu  iletişim  sağlanılmaktadı. Bu sorundan Telekomun haberi  yok demekte  olanaksız. Zira  elemanlarının her gün  gördükleri  bir tablo. Yetkili ve  sorumluların bu  sorunu bir  an  önce  çözmelerini bekliyoruz.

Vakfıkebir CHP’de İlk Adaya Adayı

KULİS SEVCAN BANK AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKUzun bir aranın ardından bu dönem Vakfıkebir’de ilk kez belediye başkan adayı çıkarmaya hazırlanan Cumhuriyet Halk Parti’nde ilk aday adayı başvurusu gerçekleştirildi. Emekli sağlıkçı Sevcan Bank, CHP’den Vakfıkebir belediye başkan aday adaylığı için resmen başvurdu.  Sevcan Bank önümüzdeki günlerde aday adaylığı ile ilgili olarak bir açıklama yapacak.

 

Ya Anayasa Mahkemesi İptal Ederse!  

Aralarından Trabzon’unda bulunduğu 13 ilin Büyükşehir olmasını ve 26 ilçenin kurulmasını öngören Büyükşehir Yasası’na ilişkin olarak Cumhuriyet Halk Partisi 31 KULİS LOGO AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKOcak’ta Anayasa Mahkemesi’ne iptal davası açmıştı. 1 Temmuz tarihinde ise başvurunun öncelikle görüşülmesi için Grup Başkanvekili ve Sinop milletvekili Engin Altay ve İstanbul milletvekili Mahmut Tanal dilekçe ile tekrar müracaat etmişti. 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile Trabzon, Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Şanlıurfa ve Van büyükşehir belediyesi oluyor.  16 bin 82 köy ve 1579 belde kapatılıyor. Bunlardan 1076’sı büyükşehirlere katılan geri kalanları ise nüfusu 2 binin altında olan yerler. Yasa ile ayrıca 30 ilde İl Genel Meclisi kapatılıyor.  Yeni yasama yılı ile birlikte müracaatın Anayasa Mahkemesi’nde görüşülmesi bekleniyor. Hukukçular nüfus kriterinin aşağı çekilmesi dolayısıyla  iptal olma olasılığının da bulunduğunu ifade ediyorlar. Siyasi partilerin genel merkezlerinin iptal olasılığını karşı il ve ilçe teşkilatlarını uyardıkları ve buna göre de hazırlık yapılmasını istedikleri öğrenildi.

Melikoğlu’nun ziyareti   

Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, Giresun Rektörü Prof. Dr. Aygün KULİS MELİKOĞLU ZİYARET AKÇAABAT’I SON ANKET ÇÖZECEKAttar’ı ziyaret ederek, 2013-2014 Eğitim-öğretim yılının hayırlı ve başarılı olmasını diledi. Sohbet havasında geçen ziyarette, üniversitenin Görele’de bulunan birimleri ve durumları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Attar ise, Melikoğlu’nun ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Melikoğlu’na başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

trafik

TRAFİK RAHATLAYACAK

Bu Yazı Toplam 264 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

Akçaabat’ın ilçe merkezinde yaşanan ulaşım sıkıntısına alternatif oluşturacak sokaklardan biri olan Helim Topal Sokak, Akçaabat Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarla hizmete açılıyor.

Akçaabat’ın önemli sorunu ve aynı zamanda önemli projelerinden biri olan Dürbinar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Helim Topal Sokak’ta, yol açma çalışmaları başladı. Belediye Başkanı  “Dürbinar Mahallesi Mezarlık Cami’sinin olduğu yerden başlayan bu yol, Kireçhane Mevkii’ne kadar uzanan bu yolumuz Akçaabat’ın ulaşımı için, ayrıca ticari alanların gelişmesi ve ortaya çıkması için çok önemli. Akçaabat trafiğini çok rahatlatacak” dedi.

manşet

AKÇAABAT ADAYLARI

Bu Yazı Toplam 858 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde iktidarın belediye başkan aday adayları kimler? Mevcut Başkan Şefik Türkmen son kez devam etmek istiyor.

Yenilik isteyenler ise  Türkmen’e tamam diyor. Bu arada sürpriz bir şekilde Dörtyol BİRİNCİ PORTRESİ AKÇAABAT ADAYLARIBelediye Başkanı Cevat Birinci gündeme oturdu. Kanaat önderi olarak görülen Birinci ramazanın son akşamı Sırt tepede dostlarıyla buluştu. İş adamı Ahmet Canım’ın da katıldığı iftar yemeğinde diğer Belde Belediye Başkanları da mevcuttu. Cevat Birinci gibi Akçaabat ve Düzköy’de konuşulan bir diğer isim ise Selim Çelenk. Ancak Çelenk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Ankara il müdürü olunca, artık yerinden oynamak istemiyor. Akçaabat’a SGK Trabzon İl Müdürü Musa Bulut ile birlikte mevcut ilçe başkanı Ahmet Ziya Öztürk’ün de adaylık için adı sık olarak gündemde

Müsteşar yaylada

nihat tosun AKÇAABAT ADAYLARIBayram tatili sebebiyle Ankara’daki bürokratlar da bölgede. Karayolları Bölge Müdürü Cahit Turhan Bayburt turu yaptı, döndü. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun da Trabzon Maçka’da yayla evinde dinlendi. Anne ve babasının elini öpen Müsteşar Tosun Ankara’ya zinde dönecek.

 

 

Efsane’den efsaneye geçmiş olsun

Gençlerbirliği Kulübü deyince birçok isim akla gelir de Muhittin Çakar’ın yeri ayrıdır. fotograf AKÇAABAT ADAYLARIKardeşi Fehmi’nin de santrafor olarak sahaya çıkışını asla unutmayız. Ya Necmiati Kulübü. Necmiati Kulübü  efsane Nihat Usta ile anılır. Nihat Usta ile oğlu Türkiye Gençlik Kulüpleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hakan Usta, efsane isim Muhittin Çakar’ı evinde ziyaret ettiler. Rahatsızlığı sebebiyle tedavi gören Muhittin Çakar’a geçmiş olsun diyen baba oğul, eski günleri andılar. Muhittin Çakar Nihat Usta’ya, ‘Seni gördüm yeniden Yavuz Selim’de buluşma var’ dedi.

Ustaömer’den sert çıkış

USTAÖMER AKÇAABAT ADAYLARITrabzon’un Arsin ilçesinde CHP’nin önemli mihenk taşlarından olan Şener Ustaömeroğlu son Ergenekon kararlarının ardından açıklama yaptı. Ustaömeroğlu, ‘Şimdi Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ vatan haini, Teröristbaşı Abdullah Öcalan kahraman öyle mi? İşi oraya götürüyorlar. Artık bu oyun bitsin ve herkes kendine gelsin. Türkiye ucuz kurtarılmadı ve bu ülkeyi asla böldürmeyiz’ diye konuştu. Bu arada CHP şu sıralar Arsin adayını belirliyor.

Bayram ziyaretleri

TAKA Gazetesi’nin bayram da birçok ziyaretçisi vardı. İş adamları Aziz Bahadır ve İbrahim İskender de çalışanları ziyaret ettiler. Gazetede tüm personelle bayramlaşan Bahadır ve İskender, Türkiye için Trabzon için ve Trabzonspor için güzel günler temennisinde bulundular. Trabzonspor’un mutlaka transfer yapması gerektiğinin altını çizen iki dost, ‘Lig Avrupa kupalarından daha çetin bir Arena’dır’ hatırlatmasını yaptılar.

Yol-İş Mevlit Okuttu

HATİPOĞLU1 AKÇAABAT ADAYLARITrabzon Yol-İş 1 Nolu Şubesi Her yıl olduğu gibi geleneksel olarak bu ramazan ayının son haftası Trabzon Tabakhane camiinde mevlidi şerif okuttu. Bu mevlidi-i şerif yol-iş sendikası tarafından aziz şehitlerimizin ve üyeler için karayolları bölge müdürlüğü, çevre ve şehircilik il müdürlüğü, ulaştırma müdürlüğü çalışanlarının hastalık veya iş kazası halinde veya emekli olarak vefat eden üyeler için okundu.

 

Çarşıbaşı halkına söz verdim

MHP’den Çarşıbaşı Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Çakır ilçe teşkilatının hazırladığı program doğrultusunda, partili arkadaşlarıyla birlikte Ramazan ayı içerisinde çeşitli çalışmalarda bulunarak vatandaşlarla kucaklaştı. Ahmet Çakır’ın gazetemizde yayınlanan bayram mesajı yanlış çıkınca Çarşıbaşı’ndan gerek parti teşkilatından gerekse vatandaşlardan çok sayıda telefon aldık.  Çarşıbaşılılar esprili bir yaklaşımla, “Adayımızı KULİS AHMET ÇAKIR AKÇAABAT ADAYLARIhiçbir yere bırakamayız” diyerek Ahmet Çakır’a sahip çıktılar, verdikleri desteği ifade ettiler. Bu halk beni 1999 yılından il genel meclis üyesi, 2004 yılında belediye meclis üyesi, 2009 yılında ise mazbatasız belediye başkanı seçti diyen Çakır, “İl genel meclisi üyeliğim döneminde sağlık ocağı, Kadıköy İlköğretim okulu, Çarşıbaşı İlköğretim Okulu ve Yavuz Köyü İlköğretim Okuluna ek bina yapımı, Çarşıbaşı Kapalı Spor Salonunun 150 bin TL ödenekle programa alınması gibi pek çok hizmete imza attım. Çarşıbaşı’nın dağında taşında hizmetlerim var. Ben Çarşıbaşı halkına hizmet adına söz verdim. Onlara güvenerek bir yola çıktım. Eğer partimin yetkili organları adaylığımı uygun görür bu yönde karar verirlerse bu hizmetlerime devam ettirmek istiyorum” dedi.

Herkese eşit mesafedeyiz

AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı, İl Daimi Encümeni Harun Demirci bayramlaşmada partisinden belediye başkan aday adaylığı için adı geçen arkadaşlarıyla birlikte objektiflere boz verdi. Başkan Harun Demirci, “Parti teşkilatı olarak tüm aday adaylarımıza eşit mesafedeyiz. Hiçbir aday adayımıza ön yargı ile yaklaşmamız söz konusu olamaz. Beşikdüzü’nde ilçe halkımız kimi aday görmek istiyorsa, kim en güzel hizmeti yapabilecekse, kiminle daha fazla oy alacaksak Beşikdüzü Belediye başkan adayımız o olacaktır” diyerek gerekli mesajları verdi.

MANŞET

VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYOR

Bu Yazı Toplam 487 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

KULİS ALİ BAYRAM TANRIVERDİ VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORTrabzon’un Büyükşehir olması ile birlikte beldesi kapanan Vakfıkebir Yalıköy Beldesi Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi’nin AKP’den Vakfıkebir Belediye Başkan aday adayı olacağı ifade ediliyor.

Yalıköy Beldesi’nin Vakfıkebir Belediye Başkanlığı için oy kullanacağı gözönünde bulundurulursa Ali Bayram Tanrıverdi’nin alacağı konumun seçimin kaderi acısından önemli bir denge unsuru olacağı belirtiliyor.

İmdat Doktor Aday Olacak  

KULİS İMDAT ÇITLAK VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORVakfıkebir Devlet Hastanesi doktorlarından İmdat Çıtlak, AK Parti’den Beşikdüzü Belediye Başkan adaylığı için adı gecen en önemli isimlerden birisi. Bu dönem Beşikdüzü’ne hizmet yapma adına belediye başkan adayı olmayı planladığını ifade eden Doktor İmdat Çıtlak, bu konuda ilçe halkından da destek görüyor. Dr. İmdat Çıtlak’ın parti içi kısır çekişmelerden uzak durarak kimse ile yarışa girmek istemediği biliniyor. Bakalım önümüzdeki günlerde yaşanacak olan gelişmeler sonucunda AK Parti Beşikdüzü’nde kiminle seçime girecek.

CHP’de Mehmet Turan Sesleri

KULİS MEHMET TURAN VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORYerel seçimlerde Çarşıbaşı’nda iddialı olmak isteyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylık için eski Belediye Başkanı Mehmet Turan’a teklif götüreceği öğrenildi. Yeniden aday olmaya sıcak bakmayan Mehmet Turan’ın partinin üst düzey yöneticileri tarafından kendisine yapılacak olan ısrarlı tekliflere nasıl bir cevap vereceği merak konusu.

 

MHP’de süreç Ağustosda

MHP LOGO1 VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORMilliyetçi Hareket Partisinin yerel seçimlerde adaylarını belirlemek amacıyla Ağustos ayının ilk günlerden aday adayı başvurularını almaya başlayacağı öğrenildi. Başvuruların ardından çok titiz bir araştırma neticesinde adaylarını açıklamayı planlayan MHP kurmaylarının seçim çalışmalarına erkenden start vermesi bekleniyor.

 

Destici Trabzon’a Geliyor

Büyük Birlik Partisi Trabzon İl Başkanı Halis Egemen aradı. Çok yoğun bir döneme girdiklerini söyleyen Egemen,  “Siyasi trafik yoğun, Ankara’yı Trabzon’a taşıyorum. Büyük MUSTAFA DESTİCİ VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORBirlik Partisi Genel Başkanı sayın Mustafa Destici ve Genel Sekreter Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımcısı, Hasan Hüseyin Bozok ve Genel Başkan yardımcısı Ünsal Karabulut 28.07.2013 Pazar günü şehrimizde olacak, aynı gün parti teşkilatımız olarak Yalı Park Otelde bir iftar yemeği vesilesiyle bir arada olacağız ve ülkenin bu gün kabul edilemez malum durumları hakkında Genel başkanımız Mustafa Destici önemli açıklamalarda bulunacaktır” ifadelerini kullandı.

Sürmene Örgütleniyor

Sürmene gençlik adı altında kurulan TS taraftar derneği ilk toplantısını yaptı. Trabzonspor toplu VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORkulüp başkanının değişmesinin ardından harekete geçen Sürmene taraftarları örgütlenme kararı aldı. Yaklaşık 400 kişiden oluşacak olan taraftar derneği Trabzonspor’u ve yönetimini her noktada kitlesel olarak  desteklemeyi amaçlıyor. Ağırlıklı olarak gençlerden oluşacak olan dernek niteliğindeki oluşumun adı üzerinde çalışmalar yapılıyor.Her kesimden gençlerin yer alacağı taraftar derneği kısa zamanda hayata geçirilmesi planlanıyor.

Türkmen’den İftar Toplantısı

masa VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORAkçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen Belde Belediye başkanları, belde mahalle muhtarları, ilçe mahalle ve köy muhtarlarına bir iftar yemeği verdi. Saray Restauranttaki iftar yemeğine Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Belde Belediye Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk, Belediye Başkan Vekili Abdullah Ertem, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Parlayan ve muhtarlar katıldı.

Rize kararacak

Aksa Çoruh Elektrik Dağıtım AŞ Rize Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bakım ve mum VAKFIKEBİR’E HAZIRLANIYORonarım çalışması dolayısıyla Engindere Mahallesi ile Pazar ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi ve Fındıklı ilçesine bağlı Çağlayan, Tatlısu, Esentepe, Aslandere ve Beydere Köyünde elektrik kesintisi gerçekleştirileceği belirtildi. Açıklamada, kesintinin; Fındıklı ilçesi Çağlayan, Tatlısu, Esentepe, Aslandere ve Beydere Köyünde 27 Temmuz Cumartesi günü 10.00-14.00, Engindere Mahallesi tel ağacı mevkiinde 28 Temmuz Cumartesi ve 29 Temmuz Pazar günü 08.00-18.00, Pazar ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi’nde ise 28 Temmuz Pazar günü 13.00-15.00 saatleri arasında kısmen uygulanacağı kaydedildi.

akp

YAYLADAN SEÇİM STARTI

Bu Yazı Toplam 189 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti Trabzon İl teşkilatı, iftarlarını yaylada açtılar. Dörtyol Beldesinden seçim startını da verdiler

AK Parti Trabzon İl teşkilatı, iftarlarını yaylada açtılar. Akçaabat İlçesi Dörtyol Beldesindeki Sırt Tesislerinde yapılan iftar programına Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş, Akçaabat İlçe Başkanı  Ahmet Ziya Öztürk  Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve il yöneticileri katıldı.

Teşvik Trabzon için önemli bir kazanım

İftardan önce yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirilirken burada bir konuşma yapan İl Başkanı Günnar, Trabzon’un da aralarında bulunduğu 52 ile yönelik SGK teşvik kararının Resmi Gazete’de yayımlanarak uygulamaya girdiğini hatırlatarak “ SGK teşviği Trabzon’da sanayinin gelişimini hızlandırmasının yanı sıra işsizliğin azaltılmasına yönelik önemli kazanımlar sağlayacaktır. “Trabzon’un aylardır sabırsızlıkla beklediği teşvik kararı nihayet uygulama girdi. Trabzon’umuza hayırlı olsun. Teşvik kararının çıkmasında emeği olan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımız ve milletvekillerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşvik Trabzon ekonomisine katkı sağlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta da konuşmasında teşviğin Trabzon ekonomisine çok büyük katkısı olacağını ifade ederek “ teşvik yasasının düzenlenmesinde İl Başkanımız Dr. Adnan Günnar’ın konuyu bizzat başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a il başkanları toplantısında ilettiğinde bir Trabzonlu olarak çok gururlanmıştım. Başbakanımızda gerekli çalışmaların ardından teşvik kapsamına Trabzon’u dahil etti. Trabzon’a vermiş olduğu önemi bir kez daha göstererek teşvikte 4. bölge olanaklarından faydalanacağız. Bu konuda emeği geçen herkese minnettarız” diye konuştu.

TÜRKMEN

POMPA ARIZASI

Bu Yazı Toplam 189 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un Akçaabat İlçe Belediyesi’nin Düzköy yolundaki mezbahanesinden akan kanların Yaylacık sahilinde deniz kenarında 150 metrelik bir alanı kan gölüne çevirmesini TAKA Gazetesi ‘Çevre felaketi’ başlığıyla manşetten duyurdu.

Manşet haber üzerine harekete geçen ve TAKA Gazetesini arayan Şefik Türkmen, ‘Sizlere teşekkür ederim. Aslında önemli bir haber. İlçeler arasında en iyi ve sürekli çalışan derin deniz deşarji ilçemizdedir, belediyemizdedir.

Pompa arıza yapmış. Biz de bilgilendirilmemişiz. Haberi okuyunca hemen harekete geçtik ve onarım için çalışma başlattık. Görüntü hoş değil.

Ayrıca ihmali olanların da savunmalarını istedik. Sahillerin temiz olmasına her zaman önem veren bir başkanım. Gazetelerin görevleri uyarıcı haberlerdir ve bunu da öyle kabul ettim ve gerekli önlemi aldık’ dedi. Türkmen’in çevreye yönelik duyarlılığı da takdir topladı.

ŞEFİK-TÜRKMEN

“FESTİVALE HAZIRIZ”

Bu Yazı Toplam 238 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Akçaabat “Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali’’ne festivale hazırlanıyor.

Akçaabat Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bölgenin en büyük festivallerinden birisi olan, Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali’nin bu yıl 23.sü düzenlenecek.

4-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festival için son hazırlıklar tamamlandı. Festivale Yurt içinden Yakutistan, Çuvaşistan, Ukrayna, Litvanya, Estonya, Yunanistan yurt içinden ise Bursa, Gaziantep, İzmir ve Arhavi yörelerine ait halkoyunları grupları, Akçaabat Folklor Derneği ve yöresel gruplarına ait halk oyunları ekibi katılacak.
Festival 4 Temmuz Perşembe Günü,  Akçaabat Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda

2.Ulusal Akçaabat Resim Çalıştayı Resim Sergisi Açılışı ile başlayıp, 7 Temmuz Pazar Günü Sinan yılmaz konseriyle son bulacak.

Festivale bir birinden ünlü sanatçılar geliyor. Bu yıl düzenlenecek olan 23. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivaline Yusuf Güney, Sinan Yılmaz, Emine Genç, Faik Pala, İsmail Cumur gibi birbirinden ünlü sanatçılar katılacak.

Festivalle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akçaabat Belediye Başkan’ı Şefik Türkmen:’’ Bu festivalle kültürümüzü geliştirip yaşatıyoruz. Dünyanın her yerinden gelen insanlarla paylaşıyoruz. Böylece farklı milletler arasında ki kardeşlik ve birliktelik duygularını pekiştiriyoruz. Her yıl festivallerimize daha çok katılım oluyor.  Bu festival Bölgemizin en eski festivallerinden biridir. Bu Festival kapsamın da sadece müzik ve halk oyunları olmuyor. Spor faaliyetleri ve diğer sanat faaliyetleri de oluyor.’’ dedi.

Öncelikle festivallerimizde kendi kültürümüzü yansıtarak farklı milletlerle kaynaşmak istiyoruz. Giderek buna ağırlık veriyoruz. Onun için mahalle sanatçılarımıza daha fazla yer vermeye onları desteklemeye çalışıyoruz diyerek sözlerine devam eden Türkmen :’’ yabacı olunca herkes çok önem veriyorlar. Aynı şekilde hemşerilerimize de, mahalle sanatçılarımıza da layık oldukları değerleri vermek lazım. Basın mensupları vasıtasıyla bütün halkımızı, yöremizin insanını festivalimize davet ediyorum.’’ dedi.

AKP-MHP DİYALOĞU

Bu Yazı Toplam 675 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, sabaha karşı İstanbul’daydı.

Saat 04.00’da Başbakanın otobüste yaptığı konuşmada elinde lamba ile Başbakanın

okuduğu kağıda ışık tutuyormuş.

Erdoğan Bayraktar Başbakan Tayyip Erdoğan’ı İstanbul’daki evine gönderdikten sonra yatmadı.

Sabah namazını kıldı, kahvaltısını yaptı ve Trabzon uçağına bindi.

Ardından da Araklı’da temel attı, Sürmene’de açılış yaptı.

Dün şehir tarihi günlerinden birsini yaşadı. Söğütlü Doktor evlerinin altında 5 yıldızlı Hilton otelinin temel atma töreni Trabzon’u bir araya getirdi. 5 yıldızlı otellerin art arda temelinin atıldığı Trabzon’da öğrendik ki, yabancı turistler tam 400 konut satın almışlar.

Vali Kızılcık bu rakamın artacağını ifade etti.

Erol Tuna, Trabzon’da otomotiv sektörü ile yükselen bir isim oldu.

Böyle bir yatırım yaparken Konukoğlu ailesini örnek gösterdi ve ‘Antep’te kazandılar kendi şehirlerine yol gösteren oldular’ dedi.

Erol Tuna’nın ufuk açan, dengeli bir konuşması vardı.

Önce ‘Ayasofya müze olarak kalsın’ dedi.

Arkasından da Trabzon’un büyük bir camiye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Tuna’yı yatırımından ötürü kutluyorum.

Söğütlü’deki törende ev sahibi MHP’li Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli idi. Başkan Doğalgaz için çağrıda bulundu.

Güzel bir konuşma yaptı.

Bakan Bayraktar, Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli için,  ‘Güzel kardeşimiz bunu değerlendirmemiz lazım’ dedi.

Hemen arkamda MHP’nin il Başkanı Muammer Demeli ile birlikte İl başkan yardımcısı Ali Sağır vardı.

‘Vermeyiz’ dediler.

Bakan Gedikli’yi ya AK Partili sandı ya da şaka yaptı.

Bu arada Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’e konuşma hakkı verilmemesi, anons edilmemesi beni üzdü.

Şefik Türkmen Akçaabat’ı marka yapan adamdır.

Şefik Türkmen gibi dürüst isimler kenarda bırakılmamalı onure edilmeli.

Kalp ameliyatı oldu diye kimse Türkmen’in işinin bittiğini sanmasın!

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın açılıştan sonra Erdoğdu’da miting yapmaya davet etti.

Aydın 2011 seçiminde ilçelerde miting yapan nadir vekil adayıydı.

Şimdi mahallelerden başladı ise düşünün yerel seçimi.

Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar açılış yaparken Aydın’ı çağırdı, ‘Buyur Bakanım Trabzon’a çok hizmetler yaptın’ dedi.

Doktor evleri sahilinde yapılacak olan otelin önündeki balıkçı barınakları kaldırılacak.

Yeni çekek yerleri yapılmalı.

Bunun da sözü verildi.

Yıllar önce(1994) Alaaddin Yüksel 3 T demişti.

Ticaret, Tarım ve Turizm.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, eğer Ramada Otel ve Hilton’un temelini atmadan gitseydi gözü arkada kalacaktı.

Geç oldu ama güzel oldu.

Vali beyin çok büyük emekleri var bu turizm yatırımlarında.

Bir de müjde verdi.

Dünya Ticaret Merkezi’nin hangarı! otel ve kongre merkezi oluyor.

Bundan güzel bir gün olabilir mi?

Ankara’da moraller toparlanmaya çalışırken, Trabzon’da yüzler güldü.

manşet

AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISI

Bu Yazı Toplam 554 defa okunmuş ve 1 adet yorum yapılmıştır.

97 AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISITrabzon’un Akçaabat İlçe Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in dünkü konukları eski milletvekili Kemal Cevher ile İdris Köse idi.

Akçaabat merkezde sabah kahvaltısını birlikte yapan dostlar ardından da birlikte Sivri Tepeye çıkarak oradan ilçeyi izlediler. Yeni dönemde de aday olmayı planlayan Şefik Türkmen, köyleri de organize etmeye başladı.

 

Yiğit Bulut’tan Geç Kalan Özür

Türkiye’nin sayılı ekonomistlerinden olan Yiğit Bulut, Vatan Gazetesi ile başladığı yazarlığa Habertürk Gazetesi ve televizyonu ile devam etmişti. ‘Sansürsüz’ adlı programı ile de bilinen Bulut, Star Gazetesi ve Kanal 24 televizyonunda programcılığa devam ediyor. Yiğit Bulut’un son program konuğu Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dı. 734 AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISIBakan’ın TOKİ dönemi başkanlığı gündeme gelince Yiğit Bulut bir itirafta bulunarak: ‘Sayın Bakanım o dönem biz de bilip bilmeden üzerinize geldik, ağır yazılar yazdık, şimdiyse gerçeğin böyle olmadığını anladık’ şeklinde ifadeler kullandı. TOKİ döneminde ve şimdi bakanlığında yoksulların ev sahibi olması için gecesini gündüzüne katan Bakan Bayraktar bu sözleri olgunlukla karşılayarak, ‘Şimdi olduğu gibi o dönemde de önünü arkasını araştırmadan hakkımızda ağır şeyler yazıldı, ancak ayinesi iştir kişinin’ sözleriyle Bulut’a karşılık verdi.

 

Aygün, Kulaçoğlu’nun Listesine Girdi

Trabzonspor’da Mayıs ayında çok önemli bir kongre gerçekleştirilecek. Takımın tarihinin en kötü sezonlarından birini gerçekleştirdiği ve taraftarını tatmin eden futbolun sadece Gençlerbirliği maçında ortaya çıktığı bir dönemde başkanlığa kimlerin aday olacağı ve o adayların listesinde kimlerin bulunacağı merak ediliyor. Trabzonspor şu biliniyor ki belki 262 AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISIde tarihinin en önemli kongresini gerçekleştirecek. Çok sayıda aday var. O adaylardan biri de Hakan Kulaçoğlu. Kulaçoğlu genç ve sporu seven bir jenerasyonla yola çıkıyor. Öğrendiğimize göre Kulaçoğlu’nun yönetiminin en etkili isimlerinden birinin işadamı ve Araklılı olan Mehmet Aygün. Aygün alt liglerde yöneticilikler yaptı, aynı zamanda AK parti İl Başkanı Adnan Günnar’ın yönetim Kurulu listesinde. Kulaçoğlu’nun birkaç gün içinde basınla bir araya gelerek adaylığını ve yönetimindeki muhtemel isimleri tanıtması bekleniyor.

 

CHP’liler Akçaabat’ta Ne Anlattı?

CHP İstanbul 652 AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISIMilletvekili Celal Dinçer, Akçaabat’ta yaptığı konuşmada barışa karşı olmadıklarını ama ülkenin parçalanması pahasına yapılan barışa karşı olduklarını belirtti. Dinçer’in savunması şöyle: “Ülkemizde 20 yılı aşkın süren bir terör olayı var. Bu olayın bitmesini elbetteki hepimiz isteriz. Bu ülkede evlatlarını en çok şehit veren illerden birisi de Trabzon’dur.

Hiçbir anne-baba evladını şehit vermek istemez. Barış olsun, bu konuda hem fikiriz. Ama CHP olarak bizim bir misyonumuz var. Barış ama ne pahasına. İşte biz orada yokuz. Bunu açık yüreklilikle her ortamda dile getiriyoruz. Biz bu ülkenin parçalanması pahasına böyle bir şey istemiyoruz. Biz demokrasinin yok edilmesi pahasına böyle bir barış ülkeye fayda getirmez diyoruz”

 

Vefalı Aydın

822 AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISITrabzon MHP Milletvekili Koray Aydın, Süleyman Latif Yunusoğlu’nun annesinin cenaze merasimine katılarak Çarşıbaşı’na geçmişti. Oradan dönüşte de aileye taziye ziyaretinde bulunmak için Atakent’te bulunan ağabeyinin evine gitti. Orda aile ile sohbet eden Aydın acıya ortak oldu.

 

 

Kadıköy’ün Göktaş’ı

İstanbul 364 AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISIsiyasetin membağı. Trabzon’dan gidenler Metropol’de okuyor ve oradan siyasete giriyorlar. Avantajlılar. Trabzon’un kaosunun içine dalmıyorlar. Avukat İsa Sinan Göktaş’ta bunlardan biri. Muzaffer Göktaş’ın oğlu olan İsa Sinan Göktaş Kadıköy Gençlek Kolları Başkanlığı yapıyor. Güzel icraatlara imza atan Göktaş, ‘Sayın Başbakanımız gençlerden çok şey bekliyor. Bizde hiçbir hesap içinde olmadan ona layık olmaya çalışıyoruz’ dedi.

Karan’a Durmak Yok

554 AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISIDün Sabah saatlerinde CHP’nin İl Başkanı Yavuz Karan ile konuştuk. Karan geç yatmasına rağmen sabahın erken saatlerinde ayağa kalkmış ve Sürmene’ye kadar gitmiş. Milletvekilleriyle bölgeyi gezen Karan, Trabzon’da Büyükşehir’i almanın planlarını yapıyor.

 

Talihsiz Bir Açıklama Oldu

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, MHP Çarşıbaşı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısında konuşan Ahmet Çakır’ın geçtiğimiz yılki festivalin basit bir nedenle ertelendiği yönündeki açıklamalarının çok talihsiz bir açıklama olduğunu söyledi.  Başkan Yılmaz, “O tarihlerde bir gün ara ile toplam 22 tane Mehmetçiğimiz şehit düşmüştü. Böyle acı bir zamanda festival yapmanın son derece yanlış olacağını düşünerek festivali iptal etmiştik.

Sayın Ahmet Çakır’ın bu durumu basit bir neden olarak nitelendirmesi çok talihsiz bir açıklama ol455 AKÇAABAT’TA SABAH KAHVALTISImuştur. Yas tuttuğumuz ve Türk Milletinin içinin yandığı bu zamanda kemençe çalarak horon mu oynayacaktık? Çarşıbaşı halkının bu durumu içine sindirmesi mümkün olmazdı. Sözde vatanseverliği kimseye vermeyen ve her fırsatta bizden de daha vatansever olduğunu ifade eden bu şahsiyetlerin bunu basit bir nedenmiş gibi anlatması çok düşündürücü ve üzücüdür” dedi.

manşet

UNUTMADIK!

Bu Yazı Toplam 581 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

430 UNUTMADIK!Trabzon’un efsane eğitimcilerinden Ülkü ilk okulunun müdürlerinden merhum Temel Ziya Drusun’u 16inci ölüm yıldönümünde andık.

Yıllarda Eğitimci gözüyle köşeşiyle birlikte Okurlarıyla buluşan ve ölümüne dek sütunun kapamayan Temel Ziya Dursun çok iy bir Atatürkçüydü. Oğlu Karayolları İstanbul eski Bölge Müdür yardımcısı Emin Dursun, babasının ölüm yıldönümlerinin hüzünle geçtiğini söyleyerek, ‘O Trabzon için bir ışıktı’ değerlendirmesini yaptı.

Kalaycı anasını uğurladı

532 UNUTMADIK!AK Partinin Trabzon İl Sekreterlerinden Mahmut Kalaycı annesi Fatma(Ayşe) Kalaycı’yı son yolculuğuna uğurladı. Araklı Kestanelik köyündeki cenaze merasimine Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, il başkanı Adnan Günnar dahil çok sayıda seveni katıldı. TAKA Gazetesi olarak Kalaycı ailesinin acısını paylaşıyor ve merhumeye Allah’tan rahmet diliyoruz.

Ulusoy’un babası öldü

Trabzon Belediyespor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyesi, Süper Lig eski Yardımcı 1114 UNUTMADIK!Hakemlerinden Yaşar Ulusoy’un babası Hüseyin Ulusoy hayata veda etti. Erdoğdu da kılınan cenaze namazının ardından Akçaabat Uçarsu köyünden son yolculuğuna uğurlandı. Hüseyin Ulusoy’a Allah’tan rahmet kederli Ulusoy ailesine ve Yaşar Ulusoy’a sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Çaykara’dan Kıbrıs’a…

Kanal D ekranlarında yarın akşam 22:30’da ‘Ne var ne yok” programında Trabzon-631 UNUTMADIK!Çaykara’dan 1975 yılında topraklarından ekmek parası uğruna, Kıbrıs’a göçen hemşerilerimizin acıklı öyküsünü canlı yayında konu edilecek.Tüm Türkiye bu programa kilitlenecek.

 
Şalpazarı’nda yeni adaylar var

339 UNUTMADIK!Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde görev yapmakta olan Mustafa Akdemir (45), önümüzdeki Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Şalpazarı Belediye Başkanlığı’na aday olmak istiyor. Mustafa Akdemir, yakınlarına; çok sevdiği Şalpazarı İlçesi’ne hemşehrileriyle birlikte el ele vererek hizmet yapmak için bir siyasi partiden aday olabileceğini ifade ediyor. Mustafa Akdemir’in adı şimdiden Şalpazarı MHP  adayları arasında geçiyor.

AKÇAABAT YARIŞI ERKEN BAŞLADI

Bu Yazı Toplam 544 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon Büyükşehir, Ortahisar gibi diğer ilçelerde de yerel seçim yarışı çok sert olacak.

Siyasetin kulislerine yansıyan ‘Büyükşehir ve Ortahisar’da MHP ile birlikte CHP ittifak yapabilir’ sözlerini MHP’nin Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli’ye sordum.

Demeli, ‘MHP Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde kendi adaylarıyla yarışacak. Akçaabat başta olmak üzere tüm doğu ve batı ilçelerinde iddialıyız. Arsin’de de bugün startı veriyoruz, Yomra’da öyle bir aday çıkarcağız ki herkes ‘nereden buldular’ diyecek.’

Anlaşılan şu ki, MHP yerel seçim adaylarını sadece kendi partilerinden seçmeyecek.

MHP’nin yoğunlaşacağı en önemli merkezler Büyükşehir, Ortahisar ve Akçaabat.

Demeli: ‘Büyükşehir konusunda 3 parti kıran kırana yarışacak, ayrıca Ortahisar Belediyesi’ni alacağız. Akçaabat sürprizimiz olacak.’

Akçabaatta MHP kiminle yarışır?

MHP’nin Akçaabat adayı şimdiden belli gibi.

İstişare deniliyor ama muhtemelen Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli.

Gedikli, Şefik Türkmen’den seçimi alabilir mi?

Zor.

Ancak, Akçaabat’ta AK Partide de sıkıntı çıkabilir.

Bana gelen kulis bilgilere göre AK Parti’nin Akçaabat kanadından önemli bir grup SGK Trabzon İl Müdürü Musa Bulut’un adaylığı için harekete geçmiş.

Böyle bir durumda Şefik Türkmen ve ekibi ne yapar?

Son günlerde Şefik Türkmen ve arkadaşları da sürekli bir araya geliyorlar.

Türkmen’in önünde bir çok alternatif var.

Eğer AK Parti Akçaabat’ta Şefik Türkmen’den vazgeçerse Türkmen seçime yeniden Bağımsız olarak girebilir.

Ya da Büyükşehir adaylıklarıyla ilgili olarak değerlendirmelere başlayabilir.

Akçaabat’ta Şefik Türkmen Bağımsız, AK Parti, MHP ve CHP yarışı olursa diğer partiler de potaya girebilir.

Musa Bulut ismi nasıl?

Bulut Siyasal Bilgiler Mezunu.

AK Parti içinde de etkin.

Her gün köyden 15 kilometre yol gidip gelip Akçaabat’ta okumuş.

Bu işe sıcak bakar mı?

Her bürokratın hedefi Belediye Başkanlığı ya da Milletvekilliği olduğuna göre bakar.

Onun için Akçaabat yarışı, CHP’nin de seçeceği bir adayla ki, bu isim yeniden Ali Türen Öztürk olabilir çok renkli bir yarış olacak.

 

Teşvik çok önemli

 

MHP’nin Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli ile İl Başkan Yardımcılarından Oktay Kaplan TAKA’yı ziyaret etti.

Sohbetimiz oldu.

Oktay Kaplan başarılı bir iş adamı(Üstad Lokantaları) ve yaklaşık 30 personeli var.

Sektörel teşviğin kalkması ile birlikte SGK primlerine gelen artı yüz TL’nin etkilediği isimlerden.

Ayda 3 bin TL’lik bir yük.

Kaplan, 400 işçi çalıştıran Gündoğdu’nun sahibi Aydın Gündoğdu’nun isyanından söz etti.

Teşviğin AK Partiyi de ikiye böldüğünü söyleyen Kaplan, ‘Sayın Gündoğdu sektörel teşvik geri gelmezse işçi çıkarmak zorunda kalacağım diyor. Haklı, Erzincan’da, Gümüşhane’de teşvik var, Trabzon’da yok, bu haksızlık’ dedi.

manşet

OF BAKANI AĞIRLADI

Bu Yazı Toplam 438 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

AK Parti’nin Of ilçe başkanı Hakan Terzioğlu’na uğradık. Hayrat İlçe Başkanı Salih Öztel ile Of İlçe Yhakanterzi OF BAKANI AĞIRLADIönetim Kurulu Üyesi Vahap Öztel de başkanla birlikteydi.

Of, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ağırladı. Eroğlu, Of ilçesinde Solaklı vadisinde uygulanan Islah Projesi’nin Çaykara’ya kadar devam etmesi konusunda talimat verdi. Of İlçe Başkanlığını ziyaret eden Bakan Eroğlu burada Hakan Terzioğlu ve ekibi ile samimi bir sohbet yaptı. Terzioğlu kısa sürede Of ilçesinde kırgınlıkları bitirdi ve en iyi hizmeti yapma konusunda çalışmalarına ağırlık verdi. Yerel seçimle ilgili olarak, ‘Bunlar istişare süreçleriyle yapılacak işlerdir’ dedi.

Çınarlık Köyü Kaybediyor

Akçaabat’ın Çınarlık köyü aynı zamanda Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in de köyüdür. Gün geçmiyor ki bu köyümüzden şikayet gelmesin. İşte yazılı bir şikayet daha: “ 4 yıldır cınarlık köyü OF BAKANI AĞIRLADIköyümüzün yollarına makine gelmedi. Köydes’den yollar ile ilgili alınan ödenekleri merak ediyoruz. Bu ödenek yoksa yeni yapılan camide mi kullanılıyor? Bu yasal mıdır? Dağın başında yaşanan su arızası için her haneden 120 TL yasal olmayan yollarla su parası toplanıyor. Köyün yarısı ödedi, yarısı ödemedi. Bu olay mahkemelik oldu, Köyün Belediye’ye 58 bin TL su borcu var. Bu borç neden ödenmiyor? Kısır çekişmelerden en büyük zararı Çınarlık köyü görüyor.”

SGK Müdürüne Durmak Yok

bulut OF BAKANI AĞIRLADISosyal Güvenlik Kurumu Trabzon İl Müdürü Musa Bulut göreve başladığı günden itibaren yoğun bir gayret gösteriyor. SGK’nın ilçelerde yapılanması ve hizmetin vatandaşın ayağına götürülmesi için gece gündüz çalışan Bulut, bu noktada önemli işlere imza attı. Meydan’daki binanın tamamlanmasının ardından da SGK Trabzon merkezde iki binada daha rahat ortamda vatandaşlara imza etmeye başladı. Klasik memur anlayışının dışına çıkan ve yoğun mesai yapan Bulut’u kutluyoruz.

YURTKUR Lojmanlarından Çağrı

Trabzon Yurt Kurt Bölge Müdürlüğünde görev Haydar B. isimli okurumuz aradı.aksa1 OF BAKANI AĞIRLADI Okurumuz Çoruh Aksa’dan şikayetçi. Elektrik saatlerinin değiştirilmesine yönelik kendilerine giden talep üzerine ilgili firmaya, ‘Kurumla muhatap olun bizler lojmanda kalıyoruz. Yarın ayrılacağız’ dediklerini ancak firmanın dikkate almadığını anlattı. Okurumuz ‘Bu konuda  mağdur olduk’ dedi.

‘Bilge Lider Geliyor’

virdiloglu OF BAKANI AĞIRLADIMilliyetçi Hareketin Trabzon’daki fedakar isimlerinden Beyler Virdiloğlu, ‘Bilge lider Devlet Bahçeli 16-17 Mart tarihlerinde Karadeniz çıkarması yapacak. Trabzon il başkanlığını hizmete sokacak olan Devlet Bahçeli gündeme ilişkin basın açıklaması da yapacak. Bahçeli’nin düşmeyen tek kale Karadeniz’e yapacağı gezi hepimizi heyecanlandırıyor. Bugün Türkiye’de milliyetçiliği ayaklar altına alan isim Başbakanlık koltuğunda oturuyor. Biz olsa olsa milliyetçiliği başımızın üzerine alırız. 9 ilde yapacağımız mitingle birlikte Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Tam zamanı. Devletin başına Devlet gelecek.’ dedi.

Araklı Sahip Çıktı

KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç’le ilgili yazarımız Gürsel Gençsoy’un sertözgenc OF BAKANI AĞIRLADI eleştirisine hemşerileri tepki gösterdi. Araklı YAYSAT bayilerinden Önder Kınalı, eleştirinin maksadını aştığını söyleyerek, ‘O eleştirebilir biz hemşerimizle gurur duyuyoruz’ dedi

Kapağı Beğendi Tatlı Gönderdi

Tevfik Kadakal, Trabzon’da yıllarca en iyi pastırmayı o sattı. Bir süre önce de tüm işyerlerini kapattı ve geri çekildi. Şimdi huzur içinde yaşıyor. Tevfik Kadakal ile karşılaştık. Kadakal 1461 Trabzon takımının Fenerbahçe’yi yenmesi ve maçtan sonra TAKA Gazetesi’nin yaptığı kapak sebebiyle bizi yusuf OF BAKANI AĞIRLADItebrik etti. Kadakal tebrikle kalmadı ve gazete çalışanlarına tatlı ile enerji sundu.

manşet

TÜRKMEN’İN KARŞISINA GEDİKLİ

Bu Yazı Toplam 631 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Trabzon’un en kalabalık ilçesi Akçaabat’ta seçimler yaklaşırken adaylar yavaş yavaş belirleniyor.

metingedikli TÜRKMEN’İN KARŞISINA GEDİKLİAK Parti Akçaabat İlçe Teşkilatı Trabzon’un en istikrarlı ve belki de en dinamik ilçe örgütüne sahip. İlçe belediye başkanı Şefik Türkmen’in çalışma ve hizmet aşkı devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi Akçaabat ilçesini Ak Parti’nin elinden almak için tüm kozlarını kullanacak. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Şefik Türkmen’e karşı çıkaracağı aday Söğütlü Belde Belediye Başkanı Metin Gedikli olarak görülüyor. İddialı olarak gelebilecek olan Gedikli’nin en büyük avantajı ise Söğütlü’yü vitrin göstererek oy isteyecek olması.

CHP’nin Büyükliman adayları kimler olabilir?

Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimlere büyük önem veriyor. Büyükliman Yöresinde bulunan tüm ilçelerde iddialı olan CHP’den beş ilçede adaylık için kimlerin adlarının geçtiğini araştırdık. Vakfıkebir’de CHP, Belediye Başkanı Hayri Birinci’ye adaylık için teklif yapmıştı. Ancak Başkan Birinci’nin aday olup olmayacağı net değil. CHP’denchp1 TÜRKMEN’İN KARŞISINA GEDİKLİ Vakfıkebir için konuşulan diğer isimler TTSO üyesi Emin Uludüz ve Mühendis Nevzat Kamiloğlu. Beşikdüzü’nde Belediye Başkanı Ramis Uzun yeniden aday. Bu ilçemizde Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün’de adaylık için başvuru yapacağını açıklamıştı. Çarşıbaşı’nda CHP için eski Belediye Başkanı Mehmet Turan en çok konuşulan isim. Tonya ilçemizde İlçe Başkanı Hasan Kalyoncu, Şalpazarı’nda da yine ilçe başkanı Ünal Özen CHP’den belediye başkan adayı olabilecek isimler olarak ön plana çıkıyor.

Fatih Devlet Hastanesi’nde Şikayet Var?

Bir okurumuz aradı ve hastane konusunda bir şikayetini dile getirdi. Okurumuzun şikayeti şu yönde, “Baş dönmesi ve mide bulantısı sorunuyla geç saatlerde Fatih Devlet Hastanesi’ne gittim. Sedyede bir süre beklediğimde kimse ilgilenmedi ve acil doktoru hastaneeee TÜRKMEN’İN KARŞISINA GEDİKLİDuygu Doğan’a kendisiyle ne zaman ilgileneceğini sorduğumda bekle biraz işimizi yapıyoruz dedi.

Daha sonra sinirli bir şekilde yanıma geldi ve ne şikayetin var dedi, şikayetimi anlattım. Bana bunun için mi geldin diyerek terslemeye başladı ve güvenliklere, ‘bunlar buraya eğlence için gelmiş çıkarın bunları dışarıya’ diye bağırdı. Ne olduğunu anlamaya çalıştık ve hasta halimle daha da üstüme gelmeye başladı. Bende muayene olmadan acil servisi terk ettim. Sonradan araştırdığımda bu doktorun bu şekilde birçok olayı olduğunu öğrendim. Sağlık ülkesi olduğumuzdan övünüyoruz ama bu tür doktorlar daha hastalara iyi davranmamakta.”

Tonya’da liseler yarışacak

Tonya İlçesinde 28 Şubat 2013 Perşembe günü Yeşilkıyı Gazetesi tarafından liselerarası 4.Trabzon’umuzu Tanıyalım bilgi yarışması yapılacak. Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un katkılarıyla Belediye Ali Koç Kültürevi’nde yapılacak yarışmaya Tonya Çok Programlı Lisesi’ni temsilen Mustafa Baykan-Sevinç Baykan-Emre Kurt, İmam Hatip Lisesi’ni temsilen Bedirhan Berberoğlu-Dildar Latifoğlu-Okan Çakıroğlu, Anadolu ahmetee TÜRKMEN’İN KARŞISINA GEDİKLİLisesi’ni temsilen A.Erdem Alp-Fatih Uzun-Adem Berber ve İskenderli İMKB Lisesi’ni temsilen Kübra Başkan-Hacı Ahmet Bayrak-Mustafa Aydın adlı öğrenciler katılacak. Saat 14.30’da başlayacak yarışmanın jüri üyeliklerini Selçuk Kahyaoğlu, Ali Köksal ve Abdullah Malkoçoğlu, sunuculuklarını ise Halime Dal ve Ali Oğuzhan Durgut yapacaklar. Yeşilkıyı Gazetesi sahibi Ahmet Saraç yarışma için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

‘Şahin Bey’e Geçmiş Olsun

Karadeniz bölgesinde çekimlerine devam edilen ‘Benim için Üzülme’ dizisinin Şahin Bey rolünde oynayan Ünal Silver kolundan geçirdiği rahatsızlık sonucu Özel Karadeniz hastanesinde operasyon geçirdi. Operasyondan sonra sağlığına kavuşan Şahin Bey dizi ile ilgili şunları söyledi;  Ben Rizeliyim.  Buranın doğasından ve insanların samimiyetinden çok mutluyum. Eğer mutlu iyi bir şekilde çalışıyorsam sebebi budur. Eğer kendinizi mutlu ünsal silver TÜRKMEN’İN KARŞISINA GEDİKLİhissetmezseniz iyi oynayamazsınız.  Karadenizli hem matrak hem sevdası var hem de derdi var. Biz onları görüyoruz ve göstermeye çalışıyoruz. Burada insanların doğanın yapısından dolayı dertli tarafları var. Haşin bir doğa var, insanlara da yansımış. Yeşillerin bu kadar çeşitli tonlarda olduğunu ben burada gördüm. Burada olmaktan ekip olarak çok mutluyuz.  Şu anda görünen o ki dizi birkaç sezon daha devam edecek. Özel Karadeniz Hastanesi’nde doktorum Opr. Dr. Uğur Kıran’a ve hastane personeline ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kelkit’te bir vakfıkebirli

Gümüşhane Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksek Okulu’nda yüksekokul sekreteri olarak görev yapan Vakfıkebirli Muhammet Bir, başarılı çalışmaları ile takdir topluyor. Kelkit’te Vakfıkebir’in bir temsilcisi olarak görev yapan, Vakfıkebir Rıdvanlı Köyü İmamı Mehmet aaa TÜRKMEN’İN KARŞISINA GEDİKLİBir’in oğlu, hemşerimiz Muhammet Bir’in başarılarının devamını diliyoruz.

Günnar’dan 24 şubat mesajı

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Trabzon’umuz düşman işgaline karşı verdiği kahramanca mücadele ile Kurtuluş Savaşımızdaki onurlu yerini almıştır” dedi. İl Başkanı Dr. Adnan Günnar’ın mesajı şöyle: “Kurtuluş Savaşımız, ülke ve bayrak sevgisinin, bağımsızlık tutkusunun, birlik ve beraberliğin üstün örnekleriyle dolu eşsiz bir direniş mücadelesidir.

Bu tarihi başarı ülkemizin her köşesinde işgale direnen milletimizin bağımsızlık gunnar TÜRKMEN’İN KARŞISINA GEDİKLİduygusunun ve özgür yaşama isteğinin eseridir. Aziz milletimiz, İstiklal Mücadelemizde, bağımsızlığı ve ülkesi için şanlı bir kurtuluş savaşı vermiştir. Yurdumuzun her köşesinde, kadın erkek, genç, ihtiyar bütün milletimizin birbirine kenetlenerek verdikleri bu mücadele ülke sevgisi ve bağımsızlık idealinin tarihi örnekleriyle doludur. Trabzonlular da ülkeleri ve bağımsızlıkları için verdikleri mücadeleyle tarihimizin bu onur halkalarından birini oluşturmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, böylesi bir tarihi onuru yaşayan Trabzon’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

karan

1 KİŞİYİ İŞE KOYDU MU?

Bu Yazı Toplam 125 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, partisinin Akçaabat İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Nadir ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Yavuz Karan, ilk olarak Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’e eleştirilerde bulundu. Karan “Şefik Türkmen’in Akçaabat’taki uygulamaları ile birlikte iktidar partisinin nimetlerinden Akçaabat hiçbir zaman yararlanamamıştır. Veya bazı insanlar faydalanmıştır fakat halk bazında bir fayda sağlamamıştır” dedi.

Konuşmasında AK Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu’na da sitem eden Yavuz Karan, “Geçen bir programda benim için demiş ki, ‘O gelebilecek olduğu en büyük yere geldi’ Sayın Bıyıklıoğlu; ben 25 yıldır bu partide mücadele ediyorum. Ben gelecek olduğum yere tırnaklarımla kazarak geldim. Bundan da memnunum.

Onun değerlendirmesini yapmak sana da kalmaz. Merak ediyorum; 2 yıla yaklaştı, iktidar partisinin milletvekilidir. Binlerce dilekçe aldı, vatandaştan 1 tane kişiyi işe koymuş mudur, 1 tane kişinin sorununu çözmüş müdür. İddia ediyorum gelsin, Akçaabat’ta dolaşalım, onla birlikte soralım 100 kişiye. Eğer 100 kişiden 50 kişi onu tanıyorsa ben İl Başkanlığı’nı bırakırım” ifadelerini kullandı.

SEFİK-TURKMEN

BÜROKRASİ AYAK BAĞI

Bu Yazı Toplam 207 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.
Etiketler: ,

AKP Akçaabat ilçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in Türk siyasi hayatının adeta prangası haline gelen “bürokrasi engeli” sözü damga vurdu.

Şefik Türkmen yaptığı konuşmada bürokratlardan muhalefette oldukları dönemden daha çok şimdi sıkıntı çektiğini açıkladı. Türkmen, “Bürokrasiden şahsen çok memnun değiliz. Bürokrasi bize ayak uyduramıyor. Ak parti iktidarına ayak uyduran bir bürokrasi Türkiye’de yok, bölgemizde de yok” ifadelerini kullandı.

Etrafımız ateş çemberi

Konuşmalarında dış politikadaki gelişmelerle başlayan Türkmen şunları söyledi: “Türkiye’de her gün gündem değişiyor. Suriye de iç karışıklıklar hala devam ediyor. Irak’ta öyle tekrar karıştı. İsrail-Filistin meselesi devam ediyor. Etrafımız ateş çemberleri ile çevrili. Güney Doğudaki terör olayları devam ediyor. Ve Güneyimizdeki karışıklıklardan istifade ederek de yoğunluğunu artırarak devam ediyor. Oralardaki boşluklardan istifade ediyor. Ve Türkiye’yi rahatsız etmeye devam ediyor. Türkiye’nin her dönem bir sıkıntısı var. Bakıyorsunuz bir zamanlar bizim öğrencilik dönemlerimiz bir süre sonra benim öğrencilik dönemlerim 1970 arası yoğun öğrenci olayları, sağ-sol meseleleri ondan sonra muhtıralar ihtilaller falan filan genel öğrenci hareketleri daha sonra alevi sünni meseleleri.

Çok çalışmak lazım

Türkiye her zaman bir takım sorunlarla boğuşuyor. Sorunsuz hiçbir günü yok. Bunun sebebi şu. Türkiye zor bir coğrafyada bulunuyor. Dünyanın en güzel yerindeyiz. Herkesin gözü burada. Atalarımız feth ederek bize bıraktılar buraları. Buraları feth etmekte öyle kolay değildir. Dünyanın en güzel yerlerini bize bıraktılar. Ama buraları elde tutmakta çok kolay değil. Bir bedeli var. O bedeli ödeyerek gidiyoruz. Bu bedelin alınması için bizim devlet olarak millet olarak çok güçlü olmamız lazım. Zengin bir millet olmamız lazım ki bunu çok bedel ödemeden hayatığımızı devam ettirelim bunun için ne lazım birlik beraberlik lazım. İstikrar lazım. Çok çalışmak lazım. Çalışmadan olmuyor, üretmeden olmuyor. Kim ne yarsa yapsın sonuç üretmeye geliyor. Eğer üretirseniz zenginlik oluyor. Onun için herşeyin başı birlik, beraberlik, istikrar ve çok üretmek. Bu dönem en azından siyaseten istikrarlı bir dönemdir. Öyle bir dönemi yaşıyoruz.”

Avrupa’da kriz var

“Geçmişteki gibi kualisyon hükümetleri olsaydı halimiz ne olurdu” diye konuşan Türkmen: “Bu kadar karışık bir ortamda bu siyasi istikrar olmasaydı tek parti hükümeti olmasaydı güçlü bir hükümet olmasaydı ve böyle bir milletimiz ve böyle bir kadromuz olmasaydı geçmiş de olduğu gibi koalisyon dönemi olsaydı acaba durumumuz ne olurdu. Bunun insan düşünmek bile istemiyor. Bu kadar olaylara rağmen Avrupa’da da ekonomik krizler devam ediyor. İşsizlik %20lerin üzerine çıkmış Avrupa ülkelerinin çoğunda %20lerin üzerinde tüm bunlara rağmen Türkiye deki bu istikrar sayesinde ve liderlik sayesinde Türkiye Kalkınmasını devam ettiriyor. Yatırımlar devam ediyor. İşsizlik artmıyor, düşüyor. Bu istikrarın sürdürülmesi için hepimize görev düşüyor.” şeklinde konuştu.

MANSET

AYNI KAREDELER!

Bu Yazı Toplam 485 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

ACİSALİOGLU AYNI KAREDELER!Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu’nun Kayınpederinin cenaze merasiminde birlik beraberlik adına önemli kareler vardı. SENER AYNI KAREDELER!

Hayrettin Hacısalihoğlu’nun acısını paylaşan isimlerden birisi Teknik Patron Şenol Güneş oldu. Ardından ise Trabzonspor kulübü Başkanı Sadri Şener’de cami avlusunda görüldü.

Kartal’ı dostları yalnız bırakmadı

Enver Kartal. Trabzon’da DYP ve DP camiasına ve Pelitli’ye önemli hizmetleri olan isim. Kartal babası Hasan Kartal’ı uğruladı. Cenaze bir hayli kalabalık oldu. Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Pelitli Belediye Başkanı Ömer Kayıkçı, DP il Başkanı Ali Akar, DEMOKRAT AYNI KAREDELER!Arsin Belediye eski Başkanı Ramis Sunguroğlu, Özdil Belediye Başkanı Adanur, DYP il eski Başkanı Bekir Bülbüloğlu, Alahittin Aydın, Kemal Bülbüloğlu, Tahsin Azaklı gibi isimler son yolculuğunda Hasan Kartal’ı yalnız bırakmadı ve Kartal ailesinin acısına ortak oldular.  Bu arada dün Cuma namazını Pelitli Fatih Kuran kursunda kıldık. Pelitli’nin tepesinde pırıl pırıl bir merkez. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Turkuaz büyüyor

Of’ta Doğan ve Trabzon’a gelen Turkuaz inşaatın sahibi İrfan Tellioğlu ile karşıTELLİOGLU AYNI KAREDELER!laştık. Çukurçayır bölgesinde 60 lüks daire yapan İrfan Tellioğlu, Trabzon’daki yatırımlarına devam edecek. Bir 100 daire daha yapmayı planladığını söyleyen Tellioğlu, ‘Belli ilkelerimiz var. Bunların dışına taşmadan devam ediyoruz. Allaha şükür. Kaliteli üretiyor ve müşterilerimizin Teveccühü ile karşılaşıyoruz’ dedi.

Kritik 4 ay

Ankara’dan Avukat Haluk peşken yazdı. Peşken önümüzdeki 4 ayla ilgili olarak değerlendirme yaparken uyarıda bulundu: ‘Ağustos ayında burada yazdığım makalelerle Türkiye’yi çok ciddi olarak kuşatmakta olan tehlikelere dikkat çekmeye çalıştım. Buna yaparken bu uyarıların çok ciddiye alınmayacağını da altını çizerek söyledim. Doğrusu aradan geçen kısa zaman içerisinde uyarıların bir bir gerçekleşmeye başladığını görünce BEKSEN AYNI KAREDELER!ülkemizi beklemekte olan ürkütücü tabloyu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Türkiye tarihin en acımasız siyasal ve ekonomik açmazına girmek üzeredir. Bu ülkede siyasal yandaşlığı bir yana bırakıp gelinen vahim durumdan ekonomik ve siyasal olarak nasıl çıkabileceğine çaba göstermeliyiz. bu vesileyle bir kez daha uyarıyorum. Aman dikkat! Ülke ekonomik ve siyasal olarak tarihin en büyük kriz sürecine her an sürüklenebilir. Önümüzdeki 4 ayı son derece büyük bir dikkat ve özenle geçirmeliyiz.’

Tonya seçimleri

Hüseyin Yıldırım’ın aday adayı olacağının duyulmasının ardından Tonya ile ilgili yorumlar adeta aktı. Arayanlar şu değerlendirmeleri yaptı: ‘Hüseyin hoca’yı tanıyoruz ve dürüst olarak biliyoruz, hayırlı olsun. Tonya’ya TOKİ Konutları yapılıyor, ayrıca Çimento fabrikası ile meslek yüksek okulu da geliyor. Bunların gelişinde Ahmet Kurt etkili ve koltuğunu  güçlendirmiştir’ denildi. Bu arada CHP’nin, Osman Beşel’in bağımsız girmesi halinde AK parti oylarını bölebileceği ve bu nedenle kazanabileceği söyleniyor.
Duble yol ticareti canlandıracak

AK Parti Eski İl Yöneticilerinden olan Erol Birsen’e ait Konakoğlu 2 Lokantasında yemek yiyen AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramüz Üstün Gümüşhane-Trabzon arasında yapılmakta olan duble yolla ilgili konuştu. Milletvekili Üstün, Gümüşhane-Trabzon KURT AYNI KAREDELER!arasında yapılan duble yolunun ve tünel çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “ Karayolları Genel Müdürlüğümüz çalışmaları gayretli bir şekilde sürdürüyor. 2013 yılının içinde yapım ihalesi gerçekleşecek. İnşallah güçlü bir müteahhit alırda yol bir an önce bitirilir. Biliyorsunuz müteahhitler bu hususta belirleyici oluyor. Burası büyük bir iş. Bu yolun bitmesi ile Gümüşhane-Trabzon arası 40 dakikaya düşer. Bu yol Erzurum-Erzincan arasını da kısaltacak.  Bölgenin tamamının hareketlenmesine vesile olacak” dedi.

Başkan Türkmen soruna el attı

Akçaabat Belediyesi ile Söğütlü Belediyesi arasında vuku bulan kanalizasyon sorununun TURKMEN AYNI KAREDELER!basına yansıması üzerine kolları sıvayan Akçaabat Belediyesi, sorunun kökten çözümü için önemli adımlar attı. Akçaabat Belediyesi, Yaylacık Mahallesi’nin alt kısmının kanal akarını Kireçhane mevkiinde bulunan derin deşarj kuyusuna aktarmak için bir proje hazırladı. Projenin kısa sürede bitirileceğini belirten Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen: “Proje kısa sürede bitirilecek ve halen denize akmaya devam eden kanalizasyon atıkları artık denize akmayacak” diyerek müjdeyi verdi.

sefik-turkmen

A’DAN Z’YE AKÇAABAT

Bu Yazı Toplam 296 defa okunmuş ve 0 adet yorum yapılmıştır.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Türkmen, göreve geldikleri ilk gün ki gibi heyecanlı olduklarını ve Akçaabat ta hizmet etmeye devam ettiklerini belirtti.

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen “Öncelikle göreve geldiğimiz günden beri sürdürmekte olduğumuz çalışma azmimizde, heyecanımızda hiç bir azalma olmadığını, aksine tamamladığımız işlerden aldığımız hazla daha yüksek bir moralle çalışmalarımıza kararlı bir şekilde devam ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Şehrin sorunlarının tamamı halledilememiştir. Göreve başladığım ilk günkü kadar heyecanlıyım. Ancak, ülkemiz şartlarında büyük mesafeler kat edilmiştir. Şehirler yaşayan organizmalar gibidir. Her gün halledilmesi gereken yeni sorunlar ortaya çıkar” dedi.

Turizme ayrı önem veriyoruz

Başkan Türkmen, belediye olarak imar uygulamalarına ayrı bir önem verdiklerini ve şehri geleceğe taşıyacak uygulamalar yaptıklarını da belirterek “Başta imar uygulamaları olmak üzere çok çeşitli çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Turizme ayrı bir önem veriyoruz. Bu nedenle Orta mahalle evlerinden bir kaçını belediye olarak restore etik. Sivritepe’de Trabzon ve bölgeyi tepeden görebileceğiniz güzel bir tesis inşa ettik. Şimdi bu alana dağ evleri yapılması için projelendirme çalışmaları devam etmektedir” diye konuştu.

Keşif bedeli 24 milyon avrodur

Şehre içme suyu sağlayan Söğütlü deresinden suyun elektrik enerjisiyle yüksek kesimlere pompalandığını ve bunun ekonomik olmadığı belirten Başkan Türkmen “Avrupa Birliği hibe programı kapsamında yapılması kararlaştırılan içme suyu projesi ve kanalizasyon arıtma tesisi ihale aşamasına gelmiştir. Projenin keşif bedeli 24 Milyon Avrodur. Finansmanın yüzde 85’lik kısmı AB fonlarından, yüzde 9’u Belediye Bütçesi, yüzde 6’sı da Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.  Bu proje ile Akçaabat’ın uzun vadeli su ihtiyacı karşılanacaktır” dedi. Avrupa Birliği hibe programında yer alan projelerin, geç yürüdüğüne dikkat çeken Türkmen, içme suyu projesinin gecikmesiyle ilgili vatandaşların ve siyasetçilerin yaptığı eleştirilerin yersiz olduğunu savundu.

Bizi daha sonra anlayacaklar

İmar Kanununun 18. Maddesine göre şehrin 8 ayrı yerinde imar uygulamaları yaptıklarını dile getiren Türkmen, Yeni Mahalle’de 18. maddeyle mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar için ise, onlar bizi daha sonra anlayacaklar, dedi.

Daha önce ilçede 18. madde uygulanan vatandaşların şu an durumdan memnun olduklarını ifade eden Türkmen, “Bugüne kadar uygulama yapılan alanlarda toplam 30 bin kişiye yakın bir nüfus yerleşebilecektir. Mevcut şehir merkez nüfusumuzun yaklaşık 40 bin kişi olduğu dikkate alındığında yapılan işin önemi ve büyüklüğü daha iyi anlaşılacaktır. İmar uygulaması yapılan yerlerde yollar açılmakta ve su- kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları yapılmakta adeta şehirleşmenin önünde gidilmektedir. Yapılan bu uygulamalarla şehrin önü açılmış ve sağlıklı bir şekilde büyümesine imkan sağlanmıştır” sözlerini sarf etti.